A már továbbjutott Alba Fehérvár magabiztos, 21 pontos győzelmet aratott (83-104) a bolgár Rilszki Szportiszt vendégeként, a Szolnoki Olaj hazai pályán 13 ponttal, 87-74-re nyert a hozzá hasonlóan már szintén továbbjutott olasz Sassari együttese ellen, míg a Szombathely 95-84-re nyert a már ugyancsak kiesett angol Leicester Riders vendégeként szerdán a férfi kosárlabda Európa Kupa ötödik fordulójában.

Dzunics Braniszlav vezetőedző együttese százszázalékos, 4/0-s mérleggel utazott el Bulgáriába egy tét nélküli mérkőzésre, ugyanis a Rilszkinek már nem volt esélye arra, hogy továbbjusson a 16 csapatos második csoportkörbe.

A fehérvári gárda október végén 84-80-ra verte hazai pályán a szamokoviakat, és bár a szerdai meccsen az első negyed után még egypontos hátrányban volt, a folytatásban kétséget sem hagyott a nyertes kiléte felől.

A mérkőzés legeredményesebb játékosa a fehérváriak amerikai hátvédje, Allerik Freeman volt 27 ponttal.

Az Alba Fehérvár magabiztos, 21 pontos győzelmet aratott a bolgár Rilszki Szportiszt vendégeként Forrás: Alba Fehérvár/Facebook

Eredmény, férfi Európa Kupa, 5. forduló:
F csoport:
Rilszki Szportiszt (bolgár)-Alba Fehérvár 83-104 (18-17, 24-34, 20-27, 21-26)

Dragan Alekszics vezetőedző együttese 3/1-es mérleggel várta a százszázalékos olaszokat, azaz már mindkét csapat bebiztosította helyét a 16 csapatos második csoportkörben.

Az Olaj októberben két és fél perccel a vége előtt még hét ponttal vezetett Szardínián, onnantól kezdve viszont csak a házigazdák dobtak kosarat, és 98-94-re nyertek.

Szerdán a félidőig fej-fej mellett haladtak a csapatok, a magyar együttes azonban ezt követően ellépett és már nem is engedte visszazárkózni riválisát. A hazaiak legjobbja a 23 pontos Vojvoda Dávid volt.

H csoport:
Szolnoki Olaj-Sassari (olasz) 87-74 (23-22, 16-15, 25-15, 23-22)

Gasper Okorn vezetőedző együttese 1/3-as mérleggel utazott el a még nyeretlen angolokhoz, azaz már mindkét csapat számára eldőlt, hogy nem juthat tovább a 16 csapatos második csoportkörbe.

A Falco októberben éppen a Riders ellen szerezte meg egyetlen győzelmét, s Angliában nehezítette a magyar csapat dolgát, hogy a fehérorosz Aliakszandar Pustahvar brit vízuma nem érkezett meg, így ő nem léphetett pályára a szigetországban. A szerdai meccsen a hazaiak egészen a nagyszünetig magabiztosan vezettek, ezt követően azonban a magyar csapat átvette az irányítást, s magabiztos játékkal diadalmaskodott.

A legeredményesebb szombathelyi játékos Stefan Balmazovic volt 28 ponttal.

H csoport:
Leicester Riders (angol) - Falco-Vulcano Energia KC Szombathely 84-95 (31-27, 24-22, 13-22, 16-24)