Hangával a soraiban nyert a Barcelona az Euroligában

Movistar Estudiantes v Barca Lassa - Liga ACB Endesa Adam Hanga Basket ACB madrid ACB Spanish BASKETBALL spanish League EVENT 2018 SPORT one person action ball Liga ACB Basket Movistar Estudiantes Liga Endesa ACB playoff League basketball ACB Movistar Est
Adam Hanga of Barca Lassa during their Liga ACB Endesa basketball Movistar Estudiantes - Barca Lassa match at the Sports palace of Madrid, Spain, 18th November 2018 (Photo by Oscar Gonzalez/NurPhoto)
Az FC Barcelona Lassa magabiztos 90-80-as győzelmet aratott hazai pályán az olasz Armani Exchange Olimpia Milano ellen a férfi kosárlabda Euroliga 9. játéknapján.

Bekezdett a két csapat, egyik oldalon sem a védekezés dominált, cserébe egy híján ötven pontot szorgoskodtak össze az első tíz percben, a hazaiak 24 pontjából négyet jegyzett Hanga Ádám. A katalánok lendülete a második negyedre is megmaradt, ezt a játékrészt 29-17-re nyerték, a 21-12-es harmadik tíz perccel pedig el is döntötték a legfontosabb kérdéséket. Az utolsó negyedet megnyerték az olaszok, de nem forgott veszélyben a hazai győzelem.

Hanga Ádám valamivel kevesebb mint 13 percet töltött a parketten, ez idő alatt 4 pontot szerzett, háromból két mezőnykísérletet értékesítve, valamint leszedett négy lepattanót, illetve volt egy-egy asszisztja és labdaszerzése.

Győzelmével a Barcelona 6-3-as mérleggel maradt a 16 csapatos Euroliga 6. helyén, éppen az Armani mögött, az olaszoknak ugyanis egy ponttal jobb gólkülönbségük.

Eredmények:
Barcelona Lassa–Armani Milano 90-80 (24-25, 29-17, 21-12, 16-26)
Buducsnoszt Voli Podgorica (montenegrói)–CSZKA Moszkva 93-92

Az élcsoport: 1. Real Madrid (8-1), 2. Fenerbahce (8-1), 3. CSZKA (8-1), 4. Anadolu Efes (7-2), 5. Armani Milano (6-3), 6. Barcelona Lassa (6-3)