A Telekom Veszprém hazai pályán 25-19-re győzött a francia Montpellier ellen a férfi kézilabda Bajnokok Ligája csoportkörének 10. fordulójában.

Eredmény
férfi Bajnokok Ligája, csoportkör, 10. forduló, A csoport:
Telekom Veszprém-Montpellier HB (francia) 25-19 (15-11)
-------------------------------------------------------
A Veszprém gólszerzői: Nilsson 6, Nenadic 5, Manaszkov 4, Mackovsek 3, Ilic 2, Tönnesen, Gajic, Marguc, Blagotinsek, Mahé 1-1

A veszprémiek közül Jamali Iman és René Toft Hansen hiányzott taktikai okok miatt a találkozóról, amit az európai szövetség a forduló rangadójának választott.

A szerb irányító, Petar Nenadic vezérletével kiválóan kezdtek a hazaiak (8-2), de Melvyn Richardson góljaival tartotta magát a címvédő (10-6). Az első félidő végén felváltva estek a gólok, a rendkívül hatékonyan támadó, remek kapusteljesítménnyel megtámogatott Veszprém a szünetben néggyel vezetett.

Dejan Manaskov a férfi kézilabda Bajnokok Ligája A csoportjában játszott Telekom Veszprém és a francia Montpellier HB mérkőzésen Forrás: MTI/Bodnár Boglárka

A második félidő elején sem változott a meccs képe, a macedón Dejan Manaszkov és a svéd Andreas Nilsson hasznos játékával tartotta a különbséget a házigazda. A Vincent Gerard helyére becserélt svájci kapus, Nikola Portner remekül mutatkozott be a Montpellier kapujában, a magyar csapat ennek ellenére magabiztosan, hat góllal győzött.

A vendégek - és egyben a mezőny - legeredményesebb játékosa Melvyn Richardson volt kilenc góllal.

A januári német-dán közös rendezésű olimpiai kvalifikációs világbajnokság miatt szünet következik a BL csoportkörében. A hat győzelemmel és négy vereséggel az A csoport negyedik helyén álló Veszprém február 9-én a listavezető Barcelonát fogadja. A B csoportban hét sikerrel, egy döntetlennel és két vereséggel a második helyen álló MOL-Pick Szeged egy nappal később a szlovén Celje otthonában lép pályára.