A Ferencváros 33-26-ra legyőzte a Dunaújváros csapatát a női kézilabda Magyar Kupa elődöntőjében, a debreceni Főnix Csarnokban zajló négyes döntő első játéknapján. 12-szeres kupagyőztes fővárosiak 21. alkalommal jutottak a fináléba.

Eredmény, elődöntő:
FTC-Rail Cargo Hungaria - Dunaújvárosi Kohász KA 33-26 (17-11)
a legeredményesebb játékosok: Klujber 7, Pásztor, Háfra 4-4, illetve Sirián 8, Szalai, Szekerczés 4-4

Az első 12 percben a Dunaújváros csupán két gólt szerzett, ezt kihasználva a gyorsabban, pontosabban kézilabdázó FTC 6-2-re elhúzott. A folytatásban egy ideig felváltva estek a gólok,

majd a hajrában a fővárosiak egy 3-0-s sorozattal tovább növelte előnyét.

MK-döntőbe jutott a Ferencváros Forrás: fradi.hu

Csapó Kyra védései és Sirián Szederke góljai ellenére a DKKA nem tudott felzárkózni, mert a Ferencváros a második félidőben védekezésben, és Klujber Katrin vezérletével támadásban is jobbnak bizonyult. Amikor a kitartóan küzdő újvárosiak egy 3-0-s szériával mégis közelebb férkőztek ellenfelükhöz, Elek Gábor vezetőedző időt kért.

Csapata ezt követően rendezte sorait, és egy 5-1-es sorozattal eldöntötte a meccset.

A hajrában Ferenczy Fruzsina és Nick Viktória is piros lapot kapott, így a Dunaújvárosnak már nem volt esélye az újbóli felzárkózásra.