Elődöntőbe jutott a magyar női pólóválogatott az Európa-kupában

Barcelona, 2018. július 23. A magyar csapat tagjai örülnek a gólnak a barcelonai vízilabda Európa-bajnokság női tornáján a negyeddöntőbe jutásért játszott Magyarország - Olaszország mérkőzésen 2018. július 23-án. MTI Fotó: Illyés Tibor
A magyar női vízilabda-válogatott nyert a görögök legjobbjai ellen, s a négy közé jutott pénteken az Európa-kupa hatcsapatos döntőjében, Torinóban.

Eredmény:
Magyarország-Görögország 13-9 (4-1, 4-3, 3-3, 2-2)
a magyar góldobók: Keszthelyi, Gurisatti, Parkes, Gyöngyössy 2-2, Szilágyi, Illés, Szücs, Vályi, Horváth 1-1

Bíró Attila szövetségi kapitány együttese villámrajtot vett a Torinóba címvédőként érkezett görögök ellen, s az első negyedben 4-1-es vezetésre tett szert.

A második nyolc perc elején - az esemény honlapjának beszámolója szerint - a görögök felzárkóztak 4-3-ra, de egyenlíteni nem tudtak, a magyarok egy-két góllal rendre jobban álltak, sőt:

a nagyszünetig négytalálatosra növelték a különbséget (8-4).

A magyar csapat tagjai örülnek a gólnak Forrás: MTI/Illyés Tibor

A harmadik játékrésznek is nagy elánnal vágtak neki a magyarok, s a duplázó csapatkapitány, Keszthelyi Rita góljával már 11-4-re vezettek, amikor az ellenfél hatékony részhajrát kivágva visszakapaszkodott 11-7-re.

A befejező negyed elején azonban

Gurisatti Gréta gyorsan lelohasztotta az éledni látszó görög reményeket, s végül sima, 13-9-es magyar siker született.

A győztes csapat szombaton 15 órától az oroszokkal vív meg a döntőbe jutásért.

Az Európa-kupából az első három jut a világliga júniusi szuperdöntőjébe, melynek Budapest ad otthont, így annak a magyar válogatott automatikus résztvevője. A nyári torna győztese szerez elsőként kvótát a 2020-as tokiói olimpiára.