A férfi kézilabda Bajnokok Ligája negyeddöntőjének első, szerdai mérkőzésén a Telekom Veszprém 28-22-re nyert a német Flensburg-Handewitt otthonában, így nagy lépést tett a kölni négyes döntő felé.

Bajnokok Ligája, negyeddöntő, első mérkőzés
Flensburg-Handewitt (német) - Telekom Veszprém 22-28 (15-15)
Flensburg, FLENS-Arena
V: Horácek, Novotny (csehek)
a Veszprém gólszerzői: Nilsson 6, Mackovsek, Lékai 3-3, Mackovsek, Ilic, Tönnesen, Nagy L., Marguc, Strlek, Mahé 2-2, Gajic, Nenadic 1-1

A két együttes a találkozót megelőzően eddig tízszer találkozott egymással tétmeccsen: két döntetlen mellett a Veszprém ötször, a Flensburg háromszor nyert. Az előző idény csoportkörében a magyar csapat házigazdaként 28-27-re győzött, idegenben pedig 31-31-es döntetlent játszott. A német csapat négyszer játszhatott elődöntőt a BL-ben, melyet 2014-ben megnyert, a Veszprém nyolcadik alkalommal juthat a négy közé.

A mostani szezon rájátszásának első fordulójában a Veszprém a portugál Sporting CP, a Flensburg pedig a fehérorosz Meskov Breszt együttesét búcsúztatta kettős győzelemmel.

A meccset a német csapat kezdte jobban, Magnus Jöndal, Magnus Röd és Rasmus Lauge találatával

az 5. percben 3-0-ra vezetett a Veszprém ellen.

A magyar együttes első góljára a 6. percig kellett várni, ekkor emberhátrányban Lékai Máté volt eredményes, pillanatokkal később Borut Mackovsek is eredményes volt, így egy gólra jött fel a Veszprém. A rossz kezdés után

a 10. perben 4-4-es állásnál Lékai újabb találatával pedig már sikerült utolérni a Flensburgot.

A Flensburgnak nem mindig volt oka örülni az első félidőben Forrás: Flensburg/Twitter

Ezt követően felváltva estek a gólok, ha a német együttes átvette a vezetést, akkor azonnal jött a magyar válasz. A 15. percben először vezetett a Veszprém Momor Ilic lövésével, majd Lékai gyors lerohanása után már 8-6-ra ment David Davis csapata. Ilic megállíthatatlan volt a folytatásban is, közte háromnál pedig már időt is kért a Flensburg edzője. Mirsad Terzic kétperces kiállítását sem tudták igazán kihasználni a hazaiak,

a 20. percben még mindig kettővel, 11-9-re vezetett a Veszprém.

A negyedik veszprémi kiállítás után viszont még tovább zárkózott a német együttes, majd a 25. percben 13-12-nél már a vezetést is átvette Lasse Svan gyors lerohanásgólja után. A Veszprém azonban továbbra sem adta könnyen magát,

a félidőben 15-15-ös döntetlent mutatott az eredményjelző.

A második félidőre Sterbik Árpádot Mikler Roland váltotta a kapuban, akinek jól sikerült a bemutatkozása, a másik oldalon Kentin Mahé hetese bement, így 16-15-ra újra a Veszprém vezetett. Mikler a folytatásban is kiválóan védett, a 33. percben már megint két góllal a magyar együttes vezetett. A 35. percig kellett várni az első hazai gólra, Jöndal volt eredményes,

de 18-16-nál így is Davis együttesénél volt az előny.

Hatalmasat küzdött a Telekom Veszprém a Flensburg vendégeként Forrás: Telekom Veszprém/Facebook

A 40. percben Nagy László találatát követően már 21-16-ra vezetett a fantasztikusan játszó Veszprém,

amely nagyban az önkívületi állapotban védő Miklernek volt köszönhető. Itt nem állt meg a magyar együttes, a 43. percben már hat gól volt a két csapat között a különbség. A folytatásban is folytatta a bravúrok sorát Mikler, így a magyar csapat őrizni tudta az előnyét, sőt, Gasper Marguc szélsőgóljával már 24-17-re vezetett a Veszprém.

A Flensburg természetesen nem adta fel, indított egy 3-0-s rohamot,

így az utolsó kilenc percre négy gólt maradt a magyar együttes előnyéből. A rosszabb időszakot az 53. percben Mahé törhette volna meg, de kihagyta a hetest, viszont az 56. percben Tönnesen betalált, így 25-20-ra ment a Veszprém. Az utolsó percek is elképesztő izgalmakat hoztak, a magyar együttes folytatta a csodát, és

végül 28-22-re nyerni tudott a Flensburg vendégeként.

„Nagyon elégedett vagyok, sikerült megvalósítani az elképzeléseinket. Koncentráltan, jól játszottunk, ennek köszönhető a nagy különbségű siker. A földön kell maradni, mert még lesz Veszprémben egy visszavágó. Koncentrálni kell akkor is" - mondta a Sport 1 kamerája előtt David Davis, a Telekom Veszprém edzője.

„Álomszerű volt a második félidő. Úgy jöttünk ide, hogy megpróbálunk nyerni, de senki nem gondolta, hogy hogy ez hat góllal sikerül. Eleget lőttünk ahhoz, hogy elégedettek lehessünk, de a párharc a következő 60 percben dől el. Úgy kell nekiállni a találkozónak, hogy 0-0-ról indul, mivel

– árulta el Mikler Roland.

A visszavágót jövő szombaton rendezik. A négyes döntőre június 1-én és 2-án kerül sor Kölnben.