A címvédő Szolnoki Olaj hazai közönsége előtt került előnybe az Atomerőművel szemben a férfi kosárlabda NB I negyeddöntős párharcának első, szombaton játszott mérkőzésén.

A szolnokiak az első negyedben nem találták az ellenszert a rivális játékára, de aztán egyenlítettek és fordítottak, így 1-0-ra vezetnek az egyik fél harmadik sikeréig tartó párharcban.

A Szolnoki Olaj nagy csatában nyert Forrás: Szolnoki Olaj Kosárlabda Klub/Facebook

Szintén otthon szerzett előnyt a Körmend, a Szombathely, valamint a Pécs.

Az élvonalban maradásért zajló, az egyik fél második győzelméig tartó osztályozó első meccsén a Szeged legyőzte a vendég TF együttesét.

Eredmények:
negyeddöntő, első mérkőzések:
Egis Körmend-Sopron KC 104-72 (27-23, 29-21, 34-16, 14-12)
Falco-Vulcano Energia KC Szombathely - KTE-Duna Aszfalt 102-60 (25-12, 30-18, 22-13, 25-17) Szolnoki Olaj KK-Atomerőmű SE 83-80 (13-30, 23-12, 24-20, 23-18)
Pécsi VSK-Veolia - JP Auto-JKSE 77-73 (23-24, 22-16, 18-14, 12-17)