Második meccsüket is elvesztették Hanga Ádámék

Hanga Ádám, Barcelona
Hanga Ádám kulcsszerepet vállalt a Barcelona sikerében
Másodszor is kikapott a Barcelona a Real Madridtól a spanyol férfi kosárlabda-bajnokság döntőjében. Szoros meccsen végig vezetett Hanga Ádám idegenben játszó csapata, a végeredmény mégis 81-80 lett a címvédő Real Madridnak. A magyar kosaras nem szerzett pontot, de egy látványos blokkal mutatta meg, hogy a pályán van.

A Real Madrid úgy tudott nyerni, hogy csak kétszer vezetett, miközben a Barcelona az első negyedben már tíz ponttal is ment, a harmadik negyedben pedig többször is 12 pont volt az előnyük. Az izgalmas végjátékban, húsz másodperccel a vége előtt 74-79 volt a Barcelona javára, de a Real triplával zárkózott fel, miközben a Barca csak egy büntetőt dobott be. A madridiak két másodperccel a vége előtt fordítottak, beállítva a 81-80-as végeredményt, és habár Hanga Ádám visszahozhatta volna a meccset a Barcának, de nem ment be a hárompontosa.

Hanga Ádám eldönthette volna a meccset Forrás: Barcelona Basket/Twitter

Habár a pontszerzés nem jött össze a magyar kosarasnak, látványos akcióra azért futotta tőle.

A Real Madridnak már csak egy győzelem hiányzik, hogy újra bajnok legyen. A harmadik meccset szerdán játsszák Barcelonában.