Társoldalunk:

Második sikerével már továbbjutó az OSC a férfi vízilabda BL-ben

2019.09.14. 21:48

Második sikerének köszönhetően már biztos továbbjutó az OSC, amely szombaton az orosz Szintez Kazanyt győzte le a férfi vízilabda Bajnokok Ligája-selejtező második körének budapesti négyes tornáján.

A magyar bajnoki ezüstérmes legjobbja a nyáron szerződtetett szerb olimpiai bajnok, Andrija Prlainovic volt négy góllal. A csoportból az első kettő jut tovább a kvalifikáció második körébe.

Második sikerével már továbbjutó az OSC a férfi vízilabda BL-benForrás: Madar Davidinfo@madardavid.hu+3630-7005390/Madar DavidInfo@Madardavid.Hu+3630-7005390

A főtáblán már ott van a címvédő Ferencváros és a 2017-es győztes, szabadkártyás Szolnok.

Férfi Bajnokok Ligája, selejtező, 2. forduló (Budapest):
A-Híd OSC Újbuda - Szintez Kazany 14-6 (5-1, 2-1, 2-3, 5-1)
Dinamo Moszkva (orosz)-Potsdam (német) 17-9 (4-1, 5-3, 5-3, 3-2)

pénteken játszották:
A-Híd OSC Újbuda - Potsdam 26-4 (7-0, 4-2, 8-0, 7-2)
Szintez Kazany-Dinamo Moszkva 14-11 (3-4, 6-2, 3-3, 2-2)
vasárnap:
Potsdam-Szintez Kazany 10.45
A-Híd OSC Újbuda - Dinamo Moszkva 12.30

Az Eger és a Miskolc is könnyedén nyerte második mérkőzését szombaton a férfi vízilabda Eurokupa első selejtezőkörében: előbbi a négycsapatos torna házigazdájaként az orosz Sturm 2002 Ruza felett diadalmaskodott, míg a Máltán szereplő borsodiak az olasz Posillipo Napoli ellen győztek.

A második számú európai sorozat első szakaszában négy csoportban zajlanak a küzdelmek, mindenhonnan az első kettő jut tovább, a második körben két-két csoportelső és második kerül majd össze két négyesben. Innen újra az első kettő mehet majd tovább és jut a negyeddöntőbe, ahová csatlakozik a Bajnokok Ligája utolsó selejtezőjében elbukó négy együttes.

Férfi Eurokupa, selejtező, 1. forduló:
B csoport (Eger):
ZF-Eger - Sturm 2002 Ruza (orosz) 19-7 (6-0, 5-3, 3-1, 5-3)
pénteken játszották:
ZF-Eger - Solaris Sibenik (horvát) 14-6 (1-1, 5-1, 4-1, 4-3)
a magyar csapat további programja:
vasárnap:
ZF-Eger - VK Radnicki (szerb) 11.30

C csoport (Valletta):
PannErgy-Miskolci VLC - CN Posillipo Napoli (olasz) 15-8 (3-1, 4-4, 6-3, 2-0)
pénteken játszották:
PannErgy-Miskolci VLC - CN Noisy Le Sec (francia) 15-10 (1-2, 5-3, 4-2, 5-3)
A magyar csapat további programja:
vasárnap:
PannErgy-Miskolci VLC - Valletta (máltai) 10.15