Társoldalunk:

Hibátlan teljesítménnyel jutott tovább az OSC a BL-ben

2019.09.15. 15:31

Az OSC harmadik mérkőzését is megnyerte a férfi vízilabda Bajnokok Ligája-selejtező budapesti négyes tornáján.

A továbbjutását már szombaton bebiztosító magyar bajnoki ezüstérmes vasárnap az orosz Dinamo Moszkva felett diadalmaskodott úgy, hogy mind a négy negyedet megnyerte. Az OSC legjobbja a háromgólos szerb Andrija Prlainovics volt.

Az OSC hibátlanul jutott tovább a BL-benForrás: Madar Davidinfo@madardavid.hu+3630-7005390/Madar DavidInfo@Madardavid.Hu+3630-7005390

A csoportból az első kettő jutott tovább a kvalifikáció második körébe, az OSC mellett az orosz Szintez Kazany. A főtáblán már ott van a címvédő Ferencváros és a 2017-es győztes, szabadkártyás Szolnok.

Férfi Bajnokok Ligája, selejtező, 3. forduló (Budapest):
A-Híd OSC Újbuda - Dinamo Moszkva (orosz) 14-7 (4-2, 5-2, 2-1, 3-2)
Szintez Kazany (orosz)-Potsdam (német) 22-8 (8-0, 4-5, 6-1, 4-2)

szombaton játszották:
A-Híd OSC Újbuda - Szintez Kazany 14-6 (5-1, 2-1, 2-3, 5-1)
Dinamo Moszkva-Potsdam 17-9 (4-1, 5-3, 5-3, 3-2)

pénteken játszották:
A-Híd OSC Újbuda - Potsdam 26-4 (7-0, 4-2, 8-0, 7-2)
Szintez Kazany-Dinamo Moszkva 14-11 (3-4, 6-2, 3-3, 2-2)

A csoport végeredménye: 1. OSC 9 pont, 2. Szintez Kazany 6, 3. Dinamo Moszkva 3, 4. Potsdam 0

Az Eger és a Miskolc is megnyerte harmadik mérkőzését is vasárnap a férfi vízilabda Eurokupa első selejtezőkörében: előbbi a négycsapatos torna házigazdájaként a szerb Radnicki felett diadalmaskodott, míg a Máltán szereplő borsodiak a hazai együttes ellen győztek.

A második számú európai sorozat első szakaszában négy csoportban zajlottak a küzdelmek, mindenhonnan az első kettő jutott tovább, a második körben két-két csoportelső és második kerül majd össze két négyesben.

Innen újra az első kettő mehet majd tovább és jut a negyeddöntőbe, ahová csatlakozik a Bajnokok Ligája utolsó selejtezőjében elbukó négy együttes.

Férfi Eurokupa, selejtező, 1. forduló:
ZF-Eger - VK Radnicki (szerb) 11-6 (1-0, 1-1, 4-2, 5-3)
B csoport (Eger):
ZF-Eger - Sturm 2002 Ruza (orosz) 19-7 (6-0, 5-3, 3-1, 5-3)
pénteken játszották:
ZF-Eger - Solaris Sibenik (horvát) 14-6 (1-1, 5-1, 4-1, 4-3)

A csoport végeredménye: 1. Eger 9 pont, 2. VK Solaris Sibenik 6, 3. VK Radnicki 3, 4. Sturm 2002 Ruza 0

C csoport (Valletta):
PannErgy-Miskolci VLC - Valletta (máltai) 17-9 (2-4, 6-2, 5-2, 4-1)
szombaton játszották:
PannErgy-Miskolci VLC - CN Posillipo Napoli (olasz) 15-8 (3-1, 4-4, 6-3, 2-0)
pénteken játszották:
PannErgy-Miskolci VLC - CN Noisy Le Sec (francia) 15-10 (1-2, 5-3, 4-2, 5-3)

A csoport végeredménye: 1. Miskolc 9 pont, 2. CN Noisy Le Sec 6, 3. CN Posillipo Napoli 3, 4. Valletta 0