Könnyed, 29 pontos győzelmet aratott a Körmend a vendég Szolnok felett a férfi kosárlabda NB I szombati játéknapjának nyitómérkőzésén. A címvédő Falco a harmadik mérkőzését is megnyerte.

A házigazda együttesnek ez volt a harmadik fellépése a bajnoki idényben, s harmadszor is nyertesként hagyta el a pályát, miközben a nyolcszoros bajnok vendégcsapat már a második súlyos vereségét szenvedi el, miután az első fordulóban hazai pályán kapott ki húsz ponttal (80-100) az Alba Fehérvártól.

A címvédő Szombathely hazai pályán 81-74-re legyőzte a Kaposvárt a férfi kosárlabda NB I szombati játéknapján, így előbbi veretlen, utóbbi nyeretlen maradt az élvonalban.

A játéknap legkimagaslóbb egyéni teljesítményét Quincy Diggs, a Pécs amerikai légiósa nyújtotta, aki az Alba Fehérvár legyőzéséből 37 ponttal vette ki a részét úgy, hogy 13 mezőnykísérletéből mindössze hármat rontott el.

Eredmények:
Egis Körmend-Szolnoki Olaj KK 89-60 (33-18, 14-12, 27-14, 15-16)
PVSK-VEOLIA - Alba Fehérvár 91-86 (12-16, 28-24, 30-23, 21-23)
Falco-Vulcano Energia KC Szombathely - Kaposvári KK 81-74 (15-16, 19-19, 28-20, 19-19)
Atomerőmű SE-Jászberényi KSE 77-62 (18-17, 19-14, 24-13, 16-18)
Naturtex-SZTE-Szedeák - KTE-Duna Aszfalt 77-86 (18-21, 23-24, 22-22, 14-19)
Zalakerámia ZTE KK-OSE Lions 84-91 (21-21, 24-25, 23-23, 16-22)
DEAC-Sopron KC 87-71 (19-18, 22-20, 22-22, 24-11)