Magabiztos veszprémi győzelem a kézilabda BL-ben

Telekom Veszprem - KS Vive Kielce Sports HANDBALL CHAMPIONS LEAGUE Handball (Team)
A spanyol David Davis, a Veszprém edzője egészen biztosan tudja, mit kell játszani a Vardar ellen
A Telekom Veszprém házigazdaként magabiztos, tízgólos győzelmet aratott a portugál FC Porto Sofarma csapata felett a férfi kézilabda Bajnokok Ligája csoportkörének negyedik fordulójában.

A veszprémiek két vereséget követően nyertek ismét, így jelenleg négy ponttal állnak a B csoport negyedik helyén.

A hazaiak keretéből ezúttal Székely Márton, Pawel Paczkowski, Kentin Mahé és Borut Mackovsek hiányzott. A két győzelemmel álló portugál együttes jól kezdett (3-6), de a nagyobb játékerőt képviselő veszprémiek hamar fordítottak, és a szünetig őrizték három-négygólos előnyüket. A fordulás után a bakonyiak fokozatosan tovább növelték előnyüket, a svéd Andreas Nilsson találatával a 49. percben már tíz góllal vezettek, és végül ilyen különbséggel arattak magabiztos győzelmet.

A találkozó legeredményesebb játékosa a nyolcgólos Nilsson volt, a portugál együttesben a kubai Victor Manuel Iturriza Alvarez hat találatig jutott.

A Veszprém jövő szombaton a címvédő északmacedón Vardar Szkopje csapatát fogadja.

Eredmény, férfi BL, csoportkör, 4. forduló, B csoport: Telekom Veszpém-FC Porto Sofarma (portugál) 38-28 (19-16)