Harmadik meccsét is megnyerte a BL-címvédő Fradi pólócsapata

Ferencváros, vízilabda
Hannover, 2019. június 7. Az FTC játékosai a férfi vízilabda Bajnokok Ligája nyolcas döntőjében (final 8), a középdöntőben játszott FTC-Telekom Waterpolo - CNA Barceloneta mérkőzésen Hannoverben 2019. június 7-én. MTI/Kovács Tamás
Harmadik mérkőzését is megnyerte a címvédő Ferencváros a férfi vízilabda Bajnokok Ligájában: Varga Zsolt együttese szerdán a vendég CN Terrassa felett diadalmaskodott 17-11-re.

A zöld-fehérek - akik a Hannovert és a Marseille-t is hazai medencében győzték le - viszonylag gyorsan eldöntötték a találkozót, ugyanis a második negyed közepén már 8-3-at mutatott az eredményjelző.

A magyar csapat legeredményesebb játékosa Zalánki Gergő volt négy góllal.

Az FTC-Telekom Waterpolo tovább menetel a BL-ben Forrás: MTI/Kovács Tamás

A Bajnokok Ligája-győztes Ferencváros szombaton a CN Marseille vendégeként játszik az Eurokupában bajnok francia csapattal az Európai Szuperkupáért.

Férfi Bajnokok Ligája, csoportkör, 3. forduló, B csoport:
FTC-Telekom Waterpolo - CN Terrassa (spanyol) 17-11 (5-2, 3-2, 3-4, 6-3)
a magyar csapat gólszerzői: Zalánki 4, Varga Dé. 3, Funtulisz, Vámos, Mezei, Jansik Sz. 2-2, Jaksic, Sedlmayer 1-1

Három fordulót követően továbbra is százszázalékos az OSC a férfi vízilabda Bajnokok Ligájában: az újbudai együttes szerdán a Dinamo Tbiliszi vendégeként diadalmaskodott 14-8-ra.

Az OSC - amely a Mladost Zagreb elleni hazai sikerrel rajtolt, majd a Hannovert is saját közönsége előtt győzte le - nem kezdte jól az összecsapást, a vendéglátók a második negyed elején 4-2-re vezettek. Ezt követően azonban beindult a magyar csapat, és sorozatban szerezte a gólokat, a georgiaiak négy és fél perccel a találkozó vége előtt találtak újra a kapuba.

Az OSC jövő szombaton a francia Marseille csapatát fogadja.

Dinamo Tbiliszi (georgiai) - A-Híd OSC Újbuda 8-14 (3-2, 1-3, 0-5, 4-4)
a magyar csapat gólszerzői: Ubovic 3, Manhercz, Erdélyi, Kovács Ge., Ukropina, Burián 2-2, Prlainovic 1

Négygólos előnyt szerzett az Eger a férfi vízilabda Eurokupa negyeddöntőjének első mérkőzésén, miután hazai környezetben 12-8-ra legyőzte a francia Strasbourg együttesét.

A visszavágót jövő szombaton rendezik.

Férfi Eurokupa, negyeddöntő, 1. mérkőzések:
ZF-Eger - Strasbourg (francia) 12-8 (3-1, 2-4, 4-2, 3-1)
a magyar csapat gólszerzői: S. Rasovic 4, Hosnyánszky, Rasovic 3-3, Csacsovszky 2