A Telekom Veszprém hétgólos győzelmet aratott a fehérorosz Meshkov Breszt otthonában a férfi kézilabda Bajnokok Ligája csoportkörének hetedik fordulójában, szombaton. Az előző idényben BL-ezüstérmes veszprémiek mérlege a B csoportban ezzel négy győzelem mellett három vereség.

A gólgazdag első félidő nagy részében a Veszprémnél volt az előny, amelyet a játékrész legvégén tudott háromra növelni David Davis vezetőedző együttese.

A szlovén Dragan Gajic és a szerb Petar Nenadics is gólerősen kézilabdázott a vendégeknél.

A második felvonásban a 37. és a 40. perc között egy 3-0-s periódust produkáltak a veszprémiek, az ekkor kialakított ötgólos előnyük pedig a hajrára még tovább nőtt (25-32).

Az utolsó tíz perc nem hozott érdemi változást, így a bakonyiak magabiztos sikert arattak.

A Telekom Veszprém győzni tudott a HC Meshkov Brest otthonában Forrás: facebook.com/veszpremhandballteam

A találkozó legeredményesebb játékosai az egyaránt nyolc gólig jutó Gajic és Nenadics voltak, a hazaiaktól Mikita Vailupau ötször talált be.

A MOL-Pick Szeged vasárnap a norvég bajnok Elverum csapatát fogadja az A csoportban, a Veszprém pedig jövő szombaton megint a Meshkov Breszttel csap össze, ezúttal saját közönsége előtt.