A Falco KC Szombathely 98-92-re kikapott az olasz Brindisi vendégeként szerdán a férfi kosárlabda Bajnokok Ligája csoportkörének hatodik fordulójában.

Eredmény, 6. forduló, D csoport:
Happy Casa Brindisi (olasz) - Falco-Vulcano Energia KC Szombathely 98-92 (28-23, 25-16, 26-26, 19-27)
A magyar csapat legjobb dobói: Reddic 22, Filipovity 17, Curry, Benke 15-15

A fennállásának első Bajnokok Ligája-szezonjában szereplő Falco 2/3-as győzelmi mérleggel érkezett a Brindisihez, amely ugyanilyen mutatóval várta a folytatást.

A magyar bajnok vasiak - akik még veretlenek az NB I-ben - utoljára a második percben, 8-7-nél vezettek. Az első negyed folytatásában még szoros volt az állás, ám a második felvonásban 33-6-os sorozatot produkáltak az olaszok.

A folytatásban a Falcónak sikerült némileg felzárkóznia, a 22 pontos hátrány a hajrában mindössze 6-ra olvadt, ám a szombathelyieknek már nem volt idejük egyenlíteni.

A nyolcas csoport hetedik helyén álló Falco két hét múlva a litván Klaipedát fogadja.