Idegenben sem adott esélyt a Celjének a MOL-Pick Szeged a férfi kézilabda Bajnokok Ligája 9. fordulójában. A Tisza-parti csapat 34-23-as, kiütéses győzelmet aratott fiatalokkal teli ellenfelével szemben.

A Szeged első sora negyed óra alatt eldöntötte a két pont sorsát vasárnap délután. Bánhidi Bence, Bogdan Radivojevic és Jorge Maqueda góljaival, valamint az első félidőben 50 százalékos hatékonysággal védő Mikler Roland vezérletével a 15. percben már 11-4-re vezetett a magyar csapat. A Celje fiataljainak nem ment a játék, így már a félidőre hatalmas különbség alakult ki a két csapat között (11-19).

Bogdan Radivojevic már 51 gólos a BL-ben az ősszel Forrás: EHF CL, Facebook

A második félidőben a magyar csapatban Bajusz Brúnó, Nik Henigman, valamint Rosta Miklós is lehetőséget kapott Juan Carlos Pastortól. Mind a három fiatal élt a lehetőséggel, a 2001. május 25-én született Bajusz megszerezte élete első BL-gólját, sőt Henigman is a kapuba tudott találni. A túloldalon is volt egy fiatal, aki kitűnt a többiek közül, a 21 éves horvát Josip Sarac hat gólt lőtt, amivel csapata legeredményesebbje lett.

A Szeged végül 34-23-ra nyert, amivel tovább tapad a játéknapot szintén győzelemmel záró Barcelonára és PSG-re. Ez volt a Szeged zsinórban hatodik győzelme a BL-ben, és mivel a következő fordulóban az A-csoport 7. helyén álló Zágrábot fogadja, tovább folytatódhat a Tisza-partiak remek szériája.