Két magyar együttes volt érintett a férfi vízilabda Bajnokok Ligája szerdai játéknapján. A címvédő Ferencváros hazai medencében magabiztos játékkal, 14-5-re győzött a Mladost ellen, ezzel továbbra is őrzi első helyét a B csoportban hat fordulót követően. Az OSC Budapest otthon kapott ki 14-10-re a Pro Reccótól, így a harmadik, még továbbjutó helyen áll.

Az OSC mérkőzésén végig az esélyesebb vendégek kezdeményeztek, ennek köszönhetően többször jutottak 2-3 gólos előnyhöz. A házigazdák azonban szívósnak bizonyultak, és rendre felzárkóztak. Az újbudai együttes háromgólos hátránnyal vágott neki a záró negyednek, amelyben nem volt fordulat. A címvédő FTC magabiztosan szerepelt hazai környezetben, már az első negyedben négy góllal elhúzott ellenfelétől. A rövid szünetet követően a vendégek faragtak a hátrányból, azonban a félidő után jött egy 4-0-s roham, ami eldöntötte a fontosabb kérdéseket.