Valamennyi, akár a végső győzelemre is esélyes csapat, azaz szerbek, a horvátok, a spanyolok és a világbajnok olaszok is nyertek a budapesti vízilabda Európa-bajnokság csoportkörének szombati utolsó fordulójában.

A Máltát az esti mérkőzés óriási különbséggel, 26-ra legyőző és ezzel a csoportját megnyerő magyar csapat mellett minden esélyes magabiztos sikerrel zárta a csoportkört, ahonnan az első helyezettek egyből a negyeddöntőbe jutottak.

A magyarokkal azonos csoportban szereplő világbajnoki ezüstérmes spanyol válogatott 24-7-re győzte le a török csapatot, ami azt jelentette, hogy Märcz Tamás együttesének legalább húsz góllal kellett nyernie ahhoz, hogy csoportelső legyen és közvetlenül a negyeddöntőbe jusson, amit Varga Dénesék gond nélkül meg is tettek

Gólt sem kapott, negyeddöntőbe jutott az Eb-n a magyar férfi pólóválogatott

A magyar vízilabda-válogatott 26-0-ra győzte le Máltát a Duna Arénában zajló vízilabda Európa-bajnokság férfitornája csoportküzdelmeinek szombati zárófordulójában, így Märcz Tamás együttese az élen zárt, és közvetlenül a negyeddöntőbe jutott. A magyar pólóválogatot csütörtökön 11-11-es döntetlent játszott a spanyolokkal, így eldőlt, hogy a két csapat között a másik két mérkőzés gólkülönbsége dönt a csoportelsőségről.

A B csoportban Románia egy góllal legyőzte Oroszországot, míg Szerbia döcögős kezdés után – két negyed után még csak 3-2-re vezettek – végül hét gólos különbséggel verte Hollandiát.

A D csoportban a világbajnok olaszok hibátlanul zártak, miután az utolsó csoportmeccsen 18-6-ra verték Georgiát.

A B csoport favoritja, a horvát válogatott is 12 gólos különbséggel nyert, ők Szlovákiát verték 16-4-re.

Eredmények:
férfiak, csoportkör, 3. forduló:
A csoport:
Horvátország-Szlovákia 16-4 (3-0, 4-2, 4-1, 5-1)
Montenegró-Németország 10-3 (2-1, 3-0, 3-1, 2-1)
A csoport végeredménye: 1. Horvátország 9 pont, 2. Montenegró 6, 3. Németország 3, 4. Szlovákia 0

B csoport:
Szerbia-Hollandia 11-4 (0-1, 3-1, 5-2, 3-0)
Románia-Oroszország 11-10 (3-3, 3-2, 2-0, 3-5)
A csoport végeredménye: 1. Szerbia 9 pont, 2. Oroszország 3 (34-33), 3. Románia 3 (26-34), Hollandia 3 (22-34)

C csoport:
Spanyolország-Törökország 24-7 (5-3, 6-1, 8-1, 5-2)
Magyarország-Málta 26-0 (6-0, 7-0, 8-0, 5-0)
A csoport végeredménye: 1. MAGYARORSZÁG 7 pont (56-16), 2. Spanyolország 7 (58-25), 3. Törökország 3, 4. Málta 0

D csoport:
Olaszország-Georgia 18-6 (4-1, 3-2, 5-3, 6-0)
Görögország-Franciaország 12-10 (3-1, 3-1, 3-6, 3-2)
A csoport végeredménye: 1. Olaszország 9 pont, 2. Görögország 6, 3. Georgia 3, 4. Franciaország 0

A csoportok első helyezettjei közvetlenül a negyeddöntőbe jutnak, a másodikok a harmadikokkal keresztbe játszanak a nyolc közé kerülésért, míg a negyedikek a 13-16. helyért folytatják.