Győzött a Pécs, a Szolnok, az UVSE és az Eger a férfi vízilabda ob I-ben, az ötödik forduló szombati játéknapján.

A vendéglátó Szolnok magabiztosan győzte le hét góllal a Szentes együttesét.

A szintén délutáni, fővárosi összecsapáson a Honvéd a Kőér utcában meglepetésre kikapott az UVSE-től. A hazaiak háromgólos hátrányukat nagy nehezen ledolgozták a negyedik negyed közepéig (6-6), a hajrát azonban az újpestiek bírták jobban.

Kikapott a Honvéd Forrás: Papp_Gyorgy/Honved.hu

A Pécs egy góllal nyert vendége, a Tatabánya ellen. A befejező nyolc percnek háromgólos előnnyel nekivágó hazaiak csaknem kiengedték kezükből a győzelmet, mert a Tatabánya egyenlíteni tudott (10-10), a Pécs azonban emberelőnyével élve 14 másodperccel a vége előtt eredményes tudott lenni.

A házigazda Eger hét góllal nyert a Debrecen ellen. A találkozó legjobbja Baksa Benedek volt, aki a vendéglátók 17 találatából hatot szerzett.