A Győr ötvenpontos különbséggel nyert a női kosár NB I-ben

Győr ötvenpontos különbséggel nyert a női kosár NB I-ben
A férfi kosárlabda NB I szombati játéknapján a Körmend a nyeretlenül sereghajtó Jászberény otthonában győzött, az Alba Fehérvár 12 ponttal győzött a Debrecen vendégeként, míg a listavezető Atomerőmű hazai pályán legyőzte a PVSK-t. A női NB I-ben a Szekszárd hazai pályán 94-83-ra legyőzte a Ceglédet, a Győr pedig fölényes, ötvenpontos győzelmet aratott a Zalaegerszeg vendégeként.

A férfi kosárlabda NB I szombati játéknapjának első összecsapásán a Körmend a nyeretlenül sereghajtó Jászberény otthonában győzött. A találkozó legeredményesebb játékosa a jászberényi Füzi Róbert volt 17 ponttal, a vendégektől hatan dobtak legalább tíz pontot.

Ezt követően az Alba Fehérvár 12 ponttal kerekedett vendéglátója, a Debrecen fölé. A mérkőzés legeredményesebb játékosa a fehérvári Vojvoda Dávid volt 22 ponttal, a DEAC-ból az amerikai Shaquille Hines érte el a 20 pontot.

Eredmények:
Naturtex-SZTE-Szedeák - Zalakerámia ZTE KK 97-83 (27-27, 31-18, 15-23, 24-15)
Atomerőmű SE - PVSK-VEOLIA 93-75 (19-18, 22-17, 27-17, 25-23)
OSE Lions - Falco-Vulcano Energia KC Szombathely 97-104 (20-31, 29-29, 16-22, 32-22)
DEAC-Alba Fehérvár 64-76 (14-19, 11-17, 20-19, 19-21)
Jászberényi KSE-Egis Körmend 64-93 (13-24, 17-23, 11-27, 23-19)

A női kosárlabda NB I-ben a Szekszárd hazai pályán 94-83-ra legyőzte a Ceglédet. A hazaiaknál a magyar válogatott Goree Cyesha 24 ponttal és 10 lepattanóval dupla duplát ért el, a ceglédiektől az amerikai Tinara Moore 25 pontig jutott.

Győr ötvenpontos különbséggel nyert a női kosár NB I-ben Forrás: Krizsan/MTi/Krizsan Csaba

A másik szombat esti mérkőzésen a Győr ötvenpontos győzelmet aratott a Zalaegerszeg vendégeként. A győriektől minden játékos legalább négy pontot szerzett, annyit, amennyit a teljes hazai csapat dobott a harmadik negyedben.

A másik esti mérkőzésen a PEAC-Pécs három veresége után győzött ismét.

Eredmény:
ZTE Női Kosárlabda Klub - Uni Győr MÉLY-ÚT 42-92 (9-19, 18-20, 4-24, 11-29) PEAC-Pécs - TFSE-MTK 76-59 (11-12, 20-13, 21-17, 24-17)
Atomerőmű KSC Szekszárd-VBW CEKK Cegléd 94-83 (22-20, 23-10, 24-25, 25-28)