A legutóbbi bajnok és listavezető Sopron győzött a PEAC-Pécs vendégeként a női kosárlabda NB I keddi mérkőzésén.

A soproni klub beszámolója szerint 17-26-ra vezetett 10 perc játék után a vendég együttes. A második negyedben szűk négy perc alatt egy 11-2-es szériát mutattak be, amelynek Kiss Virág kosara vetett véget. A félidő végén már 29-54-es állást mutatott az eredményjelző.

Könnyed sikert aratott a Pécs vendégeként a Sopron Basket Forrás: fiba.basketball.com

A meccs legfontosabb kérdései tehát már a félidőre eldőltek, és ez érződött a játékon is. A harmadik játékrészben a hazaiak akarata érvényesült, akik így valamelyest csökkenteni tudták a különbséget (46-65). A záró etap közel háromperces gólcsenddel indult, végül beindultak a csapatok, és a Sopron magabiztosan nyert (53-72).

Az idényben a bajnokságban és az Euroligában is veretlen soproniak csütörtökön ismét összecsapnak a baranyai együttessel, ezúttal saját csarnokukban.