A Ferencváros és a Csíkszereda is egy győzelemre került az elődöntőbe jutástól a jégkorong Erste Liga negyeddöntőinek vasárnapi játéknapja után.

Csíkszereda 7-3-ra nyert vasárnap a Gyergyó otthonában a jégkorong Erste Liga negyeddöntőjében, így egy győzelemre került a továbbjutástól az egyik fél negyedik győzelméig tartó párharcban.

A Vasas 5-2-es hazai sikerrel szépített a Brasov elleni párharcban, amely így nem zárult le.

A társbajnok FTC-Telekom hosszabbítás után 4-3-ra legyőzte a MAC HKB Újbudát a párharc negyedik felvonásán, vasárnap, így az egyik csapat negyedik sikeréig tartó párharcban 3-1-es előnyre tett szert.

Az UTE kétszeri hosszabbítást követően bizonyult jobbnak a DEAC-nál a párharc negyedik felvonásán, vasárnap, így az egyik csapat negyedik sikeréig tartó párharcban "életben maradt" és 3-1-re szépített.

A győztes hazai gólt a 86. perc végén Bodó Christopher szerezte, Magyarországon a sportág újkori történetében ez volt a második leghosszabb ütközet. A rekordot a szerdai FTC-MAC (3-4) találkozó jelenti, amelyen 91:32 percnél Sofron István találata döntött.

Erste Liga, negyeddöntő, 4. mérkőzések:

Gyergyói Hoki Klub (romániai) – Sport Club Csíkszereda (romániai) 3-7 (3-1, 0-3, 0-3)
Az egyik csapat negyedik sikeréig tartó párharc állása: 3-1, a Csíkszereda javára.

Opten-Vasas HC – Corona Brasov Wolves (romániai) 5-2 (0-0, 2-1, 3-1)
Az egyik csapat negyedik sikeréig tartó párharc állása: 3-1, a Brassó javára.

MAC HKB Újbuda - FTC-Telekom 3-4 (1-1, 1-0, 1-2, 0-1) - hosszabbítás után
Az egyik csapat negyedik sikeréig tartó párharc állása: 3-1, az FTC javára.

UTE-DEAC 3-2 (0-0, 2-1, 0-1, 0-0, 1-0) - kétszeri hosszabbítás után
Az egyik csapat negyedik sikeréig tartó párharc állása: 3-1, a DEAC javára.