Az FTC-Rail Cargo Hungaria jó második félidei teljesítményével legyőzte a szünetben még öt góllal vezető vendég Siófokot, míg a harmadik helyen álló Vác nagy csatában győzte le a bennmaradásért harcoló vendég Szombathely csapatát a női kézilabda NB I szombati játéknapján.

Az Európa-liga jövő hétvégi négyes döntőjére készülő Siófok remekül játszott az első félidőben, a hazaiak hibáit könyörtelenül kihasználta, és a szünetben 15-10-re vezetett. Megkezdte a felzárkózást az FTC, és az utolsó negyedóra 19-19-ről indult, és innen hengerelt a házigazda: az 55. percben már 26-20-ra lépett el, és végül otthon tartotta a két pontot.

Háfra Noémi 6, Antje Malestein és Alicia Stolle 5-5, illetve Kiss Nikoletta és Tóth Gabriella ugyancsak 5-5 gólt dobott.

A harmadik helyen álló Vác nagy csatában győzte le a bennmaradásért harcoló vendég Szombathely csapatát, a negyedik MTK ugyanakkor könnyedén múlta felül a Dunaújvárost.