A Szolnoki Olajbányász hazai pályán 80-77-re nyert az NB I döntőjének első meccsén a Falco-Vulcano Energia KC Szombathely ellen. A párharc az egyik csapat 3 győzelméig tart.

A Szolnok két jó kosárral kezdte a meccset, majd Benke Szilárd két kosara és zsákolása után máris döntetlen volt az állás. A Szolnok folyamatosan vezetett, a Falco pedig próbálta tartani a lépést ellenfelével, de a hazai csapat 15-9-re, majd 25-15-re is ellépett, az első negyed végén 27-19-re vezetett a Szolnok, Cakarun 11 pontjának is köszönhetően.

A második negyed elejét egy 11 pontos rohanással kezdte a Falco, amely így 30-27-re vezetett,

amikor a hazaiak az első kosarukat dobták a negyedben. 30-30-nál a Szolnok egy jó sorozat után 35-30-ra vezetett, de nem engedte el ellenfelét a Falco, félidőben 37-35 volt a Szolnoknak, Cakarun és Perl Zoltán is 14 pontnál tartott.

A harmadik negyed is folyamatosan hullámzott, 42-37-ről fordított a Szombathely 46-42-re, de 54-53-ra is a Falco vezetett, de a Szolnok összekapta magát a negyed végére és 61-56-tal fordultak az utolsó szakaszra.

A Falco 67-66-nál még egy pontra vissza tudott zárkózni, főleg Perl Zoltánnak köszönhetően, majd Benke ziccere után is csak 71-70-re vezetett a Szolnok. Három perccel a vége előtt a hazaiak edzője, Potocnik időt is kért, de Váradi dobott kosarat, így 72-71-nél megint a Falcónál volt az előny.

A Szolnok képtelen volt kosarat szerezni, Váradi hármasa a gyűrűből szédült ki. Ezt követően négy büntetőt is bedobott a Szolnok, így máris 75-72 volt a hazaiaknak az utolsó percben.

A Falco két büntetőjéből csak egy ment be, majd Cakarun büntetett a túloldalon, 77-73-ról egy időkérés után Perl dobott egy gyors ziccert fél perccel a vége előtt. A túloldalon Warner hibázott, Perl pedig végigvitte a ziccert és egyenlített.

77-77-nél

Badzim a dudaszó pillanatában eresztett el egy hármast,

amivel megnyerte a meccset a Szolnok. 1,2 másodperc volt az órán, amikor az időkérés után bedobta a labdát a Szolnok, így megnyerte a döntő első meccsét.

Szolnoki Olajbányász - Falco-Vulcano Energia KC Szombathely 80-77 (27-19, 10-16, 24-21, 19-21)
Legjobb dobók: Badzim 21, Cakarun 18, Warner 14, Pongó 10, illetve Perl 27, Benke 17, Váradi 11

Az egyik fél harmadik sikeréig tartó döntő kedden 20.15 órakor folytatódik Szombathelyen.