A magyar válogatott bejutott a női vízilabda-világliga athéni szuperdöntőjének fináléjába: Bíró Attila együttese a pénteki elődöntőben rendkívül magabiztos játékkal, 14-10-re nyert a kanadai csapat ellen. A magyarok a szombati a fináléban az olimpiai és világbajnok amerikaiakkal találkoznak.

A két csapat a csoportkör szerdai zárófordulójában már találkozott egymással, akkor 13-12-re nyertek a kanadaiak, akik ezúttal is jobban kezdtek, hiszen bő két és fél perc játék után 2-0-ra vezettek.

Bíró Attila tokiói olimpiára készülő együttese azonban innentől kezdve magabiztos volt, sorozatban négy gólt szerezve fordított, a kanadaiak pedig csak kétszer rövid időre tudtak egy gólra felzárkózni.

Bejutott a döntőbe a magyar válogatott a Világligában Forrás: waterpolo.hu/Facebook

A harmadik felvonás közepén már öt góllal vezetett a magyar csapat, és egy pillanatig sem forgott veszélyben a győzelme. A fináléban az olimpiai és világbajnok amerikai válogatott vár a csapatra.

A magyarok nemrég két hetet Kaliforniában edzőtáboroztak, ahol négy mérkőzést játszottak a világ legjobb csapatával, amely mindegyik alkalommal sima győzelmet aratott.

Női világliga, szuperdöntő (Athén), elődöntő:
Magyarország-Kanada 14-10 (4-3, 3-2, 6-4, 1-1)
a magyar csapat gólszerzői: Keszthelyi 4, Illés, Gurisatti, Rybanska, Szilágyi 2-2, Leimeter, Gyöngyössy 1-1
Egyesült Államok-Oroszország 17-8 (5-3, 4-0, 4-1, 4-4)
az 5-8. helyért:
Görögország-Japán 17-5 (4-2, 5-0, 4-2, 4-1)
Spanyolország-Kazahsztán 20-8 (6-3, 6-3, 4-2, 4-0)