A Ferencváros 25-25-ös döntetlent játszott a német Borussia Dortmund otthonában a női kézilabda Bajnokok Ligája csoportkörének első fordulójában, szombaton.

A vendégcsapatból Szucsánszki Zita, Kovacsics Anikó és Tóth Nikolett hiányzott sérülés miatt.
Remek védekezéssel kezdett a magyar bajnoki címvédő (0-3), ezután viszont támadásban és védekezésben is egyre pontatlanabbá vált, így a 18. percben már a németek vezettek (7-6).

A meccs első harmadában csak Emily Bölk és Angela Malestein szerzett gólt a vendégeknél, akik a szünet előtt fordítottak, és az első félidőt követően 14-12 volt az állás a javukra.

A második felvonás elején sem tudott ellépni az FTC, mert felváltva születtek a gólok. A hazaiak kevesebbet cseréltek, mégsem tűntek fáradtnak, hatékonyan védekeztek, többször is egyenlítettek, és az utolsó öt perc is döntetlen állásról kezdődött.

A ferencvárosi Klujber Katrin is hullámzóan játszott Forrás: MTI/Illyés Tibor

A Borussia 11-10 után a hajrában visszavette a vezetést, de amikor az utolsó támadását elhibázta, a Ferencváros a győzelemért támadhatott, ám Bölk lövését Yara Ten Holte kapus a kapufára ütötte, így döntetlen lett a vége.

A mezőny legeredményesebb játékosa a dortmundi Alina Grijseels volt kilenc góllal,

a magyar együttesben Bölk és Malestein is hatszor talált be.

A kapusok közül Ten Holte 47, Bíró Blanka 33 százalékos védési hatékonysággal zárt.