A Győri Audi ETO hazai pályán 32-22-re legyőzte a CSZKA Moszkvát a női kézilabda Bajnokok Ligája csoportkörének vasárnap délutáni mérkőzésén.

Ambros Martín a hétközi távolléte után visszatért a magyar csapat kispadjára. Az ETO vezetőedzője privát okokból kénytelen volt hazautazni Spanyolországba, így az Alba Fehérvár elleni bajnokin nélküle szerezték meg a győzelmet.

A győriek vasárnapi riválisukkal az elmúlt BL-szezonban háromszor is találkoztak, a csoportkörbeli döntetlen és 31-24-es győzelem után a budapesti négyes döntő bronzmérkőzésén nagy arányú magyar siker született. Ahhoz a találkozóhoz képest a mieinknél már nem volt ott Görbicz Anita és Eduarda Amorim a csapatban, de így is erősödött az együttes.

Ambros Martín hétközi távolléte után visszatért a győri kispadra Forrás: EHF CL, Twitter

A moszkvaiak a pályafutását ideiglenesen szüneteltető Darja Dmitrijevára nem számíthattak, helyette Karina Szabirovát igazolták le irányító posztra. Mellette a Brestben gólrekorddal BL-gólkirálynői címet szerző Ana Gros is az orosz fővárosba szerződött. Ők ketten voltak azok, akik a változatosan támadó hazaiakkal tartották a lépést.

Az első tíz percben a Győr legnagyobb fegyvere Anne Mette Hansen átlövései voltak. (6-5) Mindkét csapat látványos támadójátékot mutatott be, Stine Oftedal és Gros voltak azok, akiken a legtöbb múlt egyik, illetve a másik oldalon. A BL-szezon eddigi legjobb 15 perce 10-9-es hazai előnnyel zárult, majd Linn Blohm brusztolt ki magának egy gólt beállóban.

A 19. percben Veronica Kristiansen hétméteresből fejbe lőtte a csereként pályára lépő Polina Kaplinát, amiért piros lapot kapott. Ez nagy lehetőséget kínált Háfra Noéminek, hogy balátlövő poszton több játéklehetőséghez jusson. Azonban előbb Silje Solberg lőtt egész pályás, üres kapus gólt, majd védett óriásit. (12-11)

A Győr védekezése sokáig nem akart összeállni - amikor nem Gros fejezte be a támadásokat, akkor Anasztaszia Illarionova talált be beállóból. Amint Solberg elkezdte érezni Gros lövéseit, Oftedal és Ryu-Eun-hee góljaival 16-13-nál először vezetett hárommal az ETO. Sőt, egy újabb jó hazai védekezés után Kari Brattset lépett ki és szerezte meg szezonbeli első BL-találatát.

A Győr fantasztikusan védekezett a második félidőben Forrás: MTI/Krizsán Csaba

A négygólos hátrányból a Moszkva a szünet után hamar kiegyenlített, az orosz szupertehetség, Jelena Mihajlicsenko pillanatai következtek. 17-17 után Solberg védése kellett, hogy az ellenfél ne vegye át a vezetést. A norvég kapus bravúrja mellett Ryu bombája elől tartotta a mieinket. Az ellenfél kapujában Kaplina is egyre többször tudott közbeavatkozni.

18-18 után ismét meglépett a győri együttes, a három hazai gól után Florentin Pera időt kért, amit egy belemenés és egy szép Lukács-gól követett. Crina Pintea és Ryu óriásit nyújtott védekezésben. (23-19) Fodor Csenge a mérkőzés legszebb góljaival 26-20-ra növelte a magyar csapat előnyét.

Az utolsó tíz percre már nem is maradt kérdés, hogy melyik együttes nyeri a rangadót. Az ETO a 45. és az 58. perc között nem kapott gólt, viszont lőtt jó párat, Háfra, Lukács és Fodor révén a magyarok voltak eredményesek, Solberg pedig ziccereket védett. A tízgólos különbséget Oftedal alakította ki. (30-20)

A 13 perces moszkvai gólcsendet Mihajlicsenko törte meg, a mérkőzés utolsó találata Gros nevéhez fűződött.

A Győr 32-22-re legyőzte a CSZKA Moszkvát.

Ambros Martín együttese harmadik mérkőzését is megnyerte a Bajnokok Ligájában.

Női kézilabda Bajnokok Ligája, B csoport, 3. forduló
Győri Audi ETO - CSZKA Moszkva (orosz) 32-22 (17-15)
gólszerzők: Oftedal 5, Lukács 4, Blohm, Brattset, Hansen, Ryu, Fodor, Pintea 3-3, Schatzl 2, Solberg, Kristiansen, Háfra 1-1, illetve Gros, Szabirova 6-6, Ristovska 3, Mihajlicsenko, Heindahl 2-2, Gorskova, Szkorobogacsenko, Illarionova 1-1