A Pick Szeged idegenben 28-25-re legyőzte a Meshkov Brest csapatát a férfi kézilabda Bajnokok Ligája csoportkörének csütörtök esti mérkőzésén.

A szezon eddigi szegedi meglepetésembere, Imanol Garciandía szerezte a találkozó első gólját. A spanyol jobbátlövő remekül kezdte a meccset, a vendégek első öt találatából négyet is ő bombázott a fehéroroszok kapujába. A Tisza-partiak nyári igazolása mellett Bánhidi Bence adta meg az alaphangot. (2-5)

Mirko Alilovic is jól kezdett a szegedi kapuban, de a korábbi szegedi beálló, Vladimir Vranjes közeli lövésénél ő is tehetetlen volt. Mikita Vailupau is bebizonyította, hogy miért ő az egyik leglátványosabban játszó jobbszélső, a Meshkov 7-7-nél utol is érte a Szegedet.

Bánhidi előbb újabb gólt lőtt, majd hősiesen szedett össze egy kipattanót. Garciandía ötödik találatára az ellenfelet jól irányító Stas Skube válaszolt, majd jött Sebastian Frimmel, aki hetesével leültette az ellenfél kapusát, aki mégis védeni tudott. A túloldalon Vailupau szintén kihagyta a büntetőt, így maradt a 10-9-es szegedi vezetés a 20. percet követően.

A szünet előtti időszak a Szegedé volt, amely 16-12-es előnyben várhatta a folytatást. Juan Carlos Pastor csapata a második félidőt is koncentrált, fegyelmezett játékkal kezdte, aminek az eredménye 19-14-nél az addigi legnagyobb vezetés volt.

Bodó Richárd rosszabb lövései miatt a Meshkov közelebb tudott kerülni, de Stanislav Kaspárek kiállítása után Mario Sostaric gólja megnyugtatta a kedélyeket. (17-21) Ahogyan telt az idő, a Szeged győzelme egyre biztosabbá vált, nem volt benne a mérkőzésen a fordítás.

Az utolsó szakaszra Mikler Roland is pályára léphetett, és a magyar válogatott kapusa néhány védéssel adott tartást a mieink védekezésének. Dean Bombac is nagyszerűen irányította a kékeket. (24-27)

Garciandía a hajrában csupán a nyolcadik lövését rontotta el, de már ennek sem volt jelentősége.

A Szeged 28-25-re legyőzte a Meshkov Brestet.

A magyar csapat számára két hét múlva folytatódik a BL, amikor az Elverumot fogadja hazai pályán, október 14-én.

Férfi kézilabda Bajnokok Ligája, A csoport, 3. forduló
Meshkov Brest (fehérorosz) - Pick Szeged 25-28 (12-16)
gólszerzők: Skube, Vranjes 4-4 gól, Bonnefond, Vailupau, Baranau 3-3, Kaspárek, Shumak, Santalov 2-2, Yurynok, Silko 1-1, illetve Garcinandía 7, Bombac 6, Bánhidi 5, Radivojevic, Sostaric 3-3, Bodó 2, Frimmel, Mackovsek 1-1