Kiélezett küzdelemben a meccs utolsó negyedében gyűrte le az Atomerőmű odahaza a Csatát a női kosárlabda NB I alapszakaszának szombati játéknapján.

Hullámzó mérkőzést játszott egymással a bajnokságban eddig hibátlanul teljesítő két csapat: az első negyedet nyolc ponttal nyerték a budapestiek, a szoros másodikat követően a harmadikban viszont a szekszárdiak bizonyultak eredményesebbnek jelentős különbséggel, kilenc ponttal, így az utolsó negyedre maradt a döntés. Addigra már elfáradtak a vendégek, így végül a házigazda aratott kilencpontos győzelmet. Az Atomerőmű ezzel öt forduló után is veretlen.

Továbbra is veretlen a Szekszárd Forrás: Atomerőmű KSC Szekszárd/Facebook

A Szekszárdhoz hasonlóan a PEAC is megőrizte veretlenségét a női kosárlabda NB I-ben, miután magabiztosan győzte le szombaton a Vasast. Utóbbi csapat eddigi öt mérkőzéséből egyet sem nyert meg.

A TFSE-MTK viszont úgy is győzni tudott a PINKK Pécsi 424 csapata ellen, hogy az utolsó negyedet 12 ponttal elvesztette.

A BEAC gyakorlatilag az első szakaszban eldöntötte a DVTK elleni összecsapását, a Szigetszentmiklós és a Cegléd találkozója pedig hosszabbításban dőlt el a vendégek javára.

Eredmények:
Vasas Akadémia-NKA Universitas PEAC 49-63 (8-21, 7-19, 18-12, 16-11)
TFSE-MTK - PINKK Pécsi 424 68-62 (25-12, 14-14, 18-13, 11-23)
BEAC Újbuda - Aluinvent DVTK 79-73 (26-17, 17-14, 16-18, 20-24)
BKG-PRIMA Szigetszentmiklós-VBW CEKK Cegléd 72-74 (19-17, 21-14, 21-25, 4-9, 7-9)
Atomerőmű KSC Szekszárd - Ludovika-FCSM Csata 75-66 (20-28, 20-19, 13-4, 22-15)