Társoldalunk:

Itt a magyar női kézilabda-válogatott vb-kerete

2021.11.25. 09:33

Golovin Vlagyimir, a magyar női kézilabda-válogatott szövetségi kapitánya kijelölte az olimpiai bajnok Franciaország elleni felkészülési mérkőzésekre, valamint a decemberi spanyolországi világbajnokságra utazó keretet.

Szöllősi-Zácsik Szandra a franciák elleni két felkészülési mérkőzés után, a jövő hét elején Spanyolországban csatlakozhat a válogatotthoz. A héten Budapesten készülő keretből Fodor Csenge, Kiss Nikolett és Töpfner Alexandra nem tagja az utazó keretnek. A világbajnokságon mérkőzésenként 16 játékos nevezhető, számol be a magyar szövetség hivatalos honlapja.

A női válogatott világbajnoki kerete:
Kapusok: Bíró Blanka (FTC-Rail Cargo Hungaria), Szemerey Zsófi (Motherson Mosonmagyaróvári KC), Szikora Melinda (SG BBM Bietigheim, német)
Jobbszélsők: Kovács Anett (FTC-Rail Cargo Hungaria), Lukács Viktória (Győri Audi ETO)
Jobbátlövők: Albek Anna (TuS Metzingen, német), Klujber Katrin (FTC-Rail Cargo Hungaria), Planéta Szimonetta (DVSC Schaeffler)
Irányítók: Tóth Eszter (Motherson-Mosonmagyaróvári KC SE), Vámos Petra (DVSC Schaeffler)
Beállók: Bordás Réka (DVSC Schaeffler), Szabó Laura (MTK Budapest), Tóvizi Petra (DVSC Schaeffler)
Balátlövők: Háfra Noémi (Győri Audi ETO), Kácsor Gréta (Váci NKSE), Szöllősi-Zácsik Szandra (FTC-Rail Cargo Hungaria)
Balszélsők: Márton Gréta (FTC-Rail Cargo Hungaria), Schatzl Nadine (Győri Audi ETO)

Szövetségi kapitány: Golovin Vlagyimir
Edző: Pigniczki Krisztina
Kapusedző: Duleba Norbert

Női világbajnokság, 2021. december 1.-december 19., Spanyolország
Csoportbeosztás:
A-csoport (Granollers): Franciaország, Montenegró, Angola, Szlovénia
B-csoport (Llíria): Orosz Kézilabda-szövetség, Szerbia, Kamerun, Lengyelország
C-csoport (Castelló): Norvégia, Románia, Kazahsztán, Irán
D-csoport (Torrevieja): Hollandia, Svédország, Puerto Rico, Üzbegisztán
E-csoport (Llíria): Németország, Magyarország, Csehország, Szlovákia
F-csoport (Granollers): Dánia, Dél-Korea, Tunézia, Kongó
G-csoport (Castelló): Horvátország, Japán, Brazília, Paraguay
H-csoport (Torrevieja): Spanyolország, Ausztria, Argentína, Kína

A csoportok első 3-3 helyezettje jut a középdöntőbe.

A magyar válogatott csoportmérkőzései:
December 2., 20:30: Magyarország–Szlovákia (Tv: M4 Sport)
December 4., 20:30: Magyarország–Csehország (Tv: M4 Sport)
December 6., 20:30: Magyarország–Németország (Tv: M4 Sport)

A középdöntőben négy hatos csoportban játszanak a résztvevők (I. csoport - Granollers: A-B csoportok továbbjutói, II. csoport: C-D csoportok továbbjutói, III. csoport - Granollers: E-F csoportok továbbjutói, IV. csoport - Torrevieja: G-H csoportok továbbjutói). A középdöntő csoportok első két-két helyezettje jut a negyeddöntőbe.

A középdöntő mérkőzésnapjai: december 8., 10., 12.
Negyeddöntők (Granollers): december 14-15.
Elődöntők (Granollers): december 17.
Döntő, bronzmérkőzés (Granollers): december 19.