Az Európa-bajnoki címvédő Norvégia 34-28-ra legyőzte Oroszország csapatát a spanyolországi női kézilabda-világbajnokság szerdai, harmadik elődöntőjében, Granollersben.

A remekül védekező és pontos támadásokat vezető norvégok az első perctől esélyeshez méltóan játszottak, előbb 5-2-re, majd 9-5-re, a 25. percben pedig 16-10-re vezettek. Az oroszoknak a hajrában sikerült megfékezniük ellenfelüket, így a szünetben 19-15 volt az állás.

A második félidőt 4-1-es sorozattal kezdte az orosz csapat, amely kihasználta, hogy a skandinávok ebben az időszakban többet hibáztak. Az oroszok felzárkózhattak volna egy gólra, de a kapufát találták el, a norvégok pedig az időkérésük után visszatértek a korábban látott gyors, hatékony játékhoz, és ismét elhúztak (26-20).

Az Európa-bajnoki címvédő norvégok már az elődöntőben a női kézilabda-világbajnokságon Forrás: ihf.info

A hátralévő időben, 30-22 után az Európa-bajnoki címvédő némileg kiengedett, de így is magabiztosan, 34-28-ra nyert, és a házigazda spanyolokkal találkozik a pénteki elődöntőben.

A Győri Audi ETO KC norvég játékosai közül Stine Oftedal és Veronica Kristiansen három-három, Kari Brattset hat góllal járult hozzá a sikerhez.

Az alsóházi rájátszásban Angola nyerte az Elnök Kupát, mivel a 25. helyért rendezett mérkőzésen 23-21-re nyert Szlovákia ellen. A Mosonmagyaróvár szlovák jobbátlövője, Lancz Barbora kettő, a Dunaszerdahely balszélsője, a válogatott csapatkapitánya, Bízik Réka hét gólt lőtt.

Az Afrika-bajnokság címvédője sorozatban 16. alkalommal, míg Szlovákia mindössze másodszor szerepelt a női vb-n.