Debrecenből a világbajnok dán, Szegedről az olimpiai bajnok francia válogatott jutott tovább százszázalékos teljesítménnyel a magyar-szlovák közös rendezésű férfi kézilabda Európa-bajnokságon.

A csoportkör harmadik, utolsó fordulójának hétfői játéknapján a debreceni helyszín utolsó meccsének nem volt tétje, ugyanis a dánok már korábban biztosították első helyüket és továbbjutásukat, az északmacedónok pedig nem mozdulhattak el az utolsó pozícióból. Ennek ellenére utóbbiak rendkívül motiváltan és jól kezdtek (4-0), ám a világbajnok a 13. percben egyenlített, majd Niclas Kirkelökke vezérletével egy 6-1-es sorozat végén a vezetést is átvette.

Sokkal hatékonyabban támadott Dánia, és gyors, pontos ellenakciói végén szinte mindig betalált, így a szünetben magabiztosan, 15-11-re vezetett.

A második félidőben sem vettek vissza az iramból a skandinávok, ezért nem változott a játék képe, a különbség tovább nőtt. Az északmacedón szurkolók az újabb vereség és a kiesés ellenére ezúttal is nagyszerű hangulatot teremtettek a Főnix Arénában. Honfitársaik nem igazán tudták tartani a lépést a vb-címvédővel, az 52. percben már tíz gól volt a különbség, ami meg is maradt a végéig (31-21).

A győztes dán válogatott tagjai ünnepelnek a debreceni Főnix Arénában Forrás: MTI/Czeglédi Zsolt

Szegeden az olimpiai bajnok franciák 29-25-re nyertek Szerbia ellen. Előbbi csapat - a dánokhoz hasonlóan - százszázalékos teljesítménnyel jutott tovább, utóbbi kiesett. A Telekom Veszprém francia irányítója, Kentin Mahé hat gólt lőtt, klubtársa, a szerb Vladimir Cupara tíz lövést védett. A Pick Szeged jobbszélsője, Bogdan Radivojevic a mezőny legeredményesebb játékosaként hétszer talált be.

Kassán a norvégok 35-29-re győzték le Litvániát. A Szeged norvég kézilabdázói közül Kent Robin Tönnesen egy, Alexander Blonz két gólt szerzett.

Eredmények, csoportkör, 3. (utolsó) forduló:
A csoport (Debrecen):
Dánia - Észak-Macedónia 31-21 (15-11)
Montenegró-Szlovénia 33-32 (16-19)

A végeredmény: 1. Dánia 6 pont, 2. Montenegró 4, 3. Szlovénia 2, 4. Észak-Macedónia 0

C csoport (Szeged):
Franciaország-Szerbia 29-25 (16-7)
Horvátország-Ukrajna 38-25 (18-13)

A végeredmény: 1. Franciaország 6 pont, 2. Horvátország 4, 3. Szerbia 2, 4. Ukrajna 0

E csoport (Pozsony):
Svédország-Csehország 27-27 (12-11)
Spanyolország - Bosznia-Hercegovina 28-24 (12-14)

A végeredmény: 1. Spanyolország 6 pont, 2. Svédország 3 (85-77), 3. Csehország 3 (80-74), 4. Bosznia-Hercegovina 0