A bajnoki címvédő FTC-Rail Cargo Hungária 29-24-re legyőzte a Győri Audi ETO csapatát a női kézilabda NB I csütörtök esti rangadóján.

Egy évvel ezelőtt valóságos csodát láthatott az Elek Gyula Aréna közönsége. Az addig a teljes szezonban érinthetetlen győrieket 31-22-re kiütötték, amivel a Fradi felzárkózott azonos pontszámra, és jobb egymás elleni gólarányának köszönhetően ellopta a bajnoki aranyérmet az ETO-tól.

Duplán nem indult jól a Győrnek a 2021-22-es szezonbeli második Fradi elleni mérkőzésük sem. Az ötszörös BL-győztes klub csapatbusza az M1-es autópályán történt baleset miatt kialakult dugóban rekedt. Ennek következtében a találkozó 20 perc késéssel vette csak kezdetét.

Béatrice Edwige remek védőmunkája ezúttal a Fradinak kedvezett Fotó: Koncz Márton - Origo

A két csapat novemberi párharcát 25-20-ra az ETO nyerte, most érthető okokból kifolyólag az első tíz percben beragadtak. Ráadásul korábbi játékosuk, Beatrice Edwige remekül összefogta a hazaiak védekezését, akik 8-2-re is elhúztak.

Angela Malestein, Emily Bölk és Klujber Katrin gólerős támadójátéka Ambros Martín időkérése után sem tört meg. A Győr mégis közelebb tudott lopózni, bár a jó egyéni teljesítmények a meccs első szakaszában hiányoztak a vendégeknél. Nagy kérdés volt, hogy Edwige meddig tudja tartani Stine Oftedalt.

A hazaiak védekezésén az első percekben Veronica Kristiansen talált utat a legkönnyebben Fotó: Koncz Márton - Origo

A magyar válogatott egy-egy balszélsője, Schatzl Nadine és Márton Gréta is szép gólokkalszóltak hozzá a rangadóhoz, amin Lukács Viktória nem lehetett ott. Szöllősi-Zácsik Szandra találata nyugalmat adott az első játékrész hajrájára a Fradinak. (13-8)

Közben Janurik Kinga is remek védéssel jelentkezett, ahogyan Amandine Leynaud is fontos helyzetben fogta meg a labdát. Sőt, ő volt az, aki 13-10-re alakította az eredményt. A hajrában Elek Gábor és Ambros Martín kis híján összeverekedett egymással, miután a hazai vezetőedző sárga lapot kapott, Martín pedig egy-két keresetlen szót intézett kollégájához.

Angela Malestein gólerősen játszott az első félidőben Fotó: Koncz Márton - Origo

A Győr Schatzl Nadine és Ryu Eun-hee góljaival felzárkózott az első 30 perc végére, így a fővárosiaknak csak egy gól maradt a hatgólos előnyükből. (14-13)

Nem kellett sok, hogy a szünetet követően az ETO átvegye a vezetést. Veronica Kristiansen nevéhez fűződött az ehhez szükséges befejezés. Malestein büntetőjét Silje Solberg bravúrral kivédte, egy másik norvég, Oftedal pedig elképesztően cselezte be magát és növelte kettőre a vendégek előnyét. (15-17)

Zácsik Szandra hatalmas gólt dobott a második félidőben Fotó: Koncz Márton - Origo

Janurik megint egyre többször tudott védeni, így a 43. percben Klujber szép megmozdulásaival 19-18-nál már ismét a Fradi volt előnyben. Sőt, Bölk átlövése már sorozatban a negyedik zöld-fehér találat volt. A győriek rossz szériáját Linn Blohm törte meg, az utolsó tíz perc pedig 21-21-ről vette kezdetét.

Zácsik elemi erővel lőtte a hosszú sarokba a labdát, majd Kari Brattset értékesített egy hétméterest. Egy perccel később Oftedal ismét a Győrt juttatta kedvezőbb helyzetbe. A csapatok kettesével dobálták a gólokat, Bölk és Klujber a hazai drukkereket ugrasztotta talpra. Sőt, Janurik védését egy újabb Bölk-bomba követte. (25-23)

Szuperrangadóhoz méltó óriási hangulat volt az Elek Gyula Arénában Fotó: Koncz Márton - Origo

A német balátlövő egy jó és egy rossz Ryu megmozdulás után visszaállította a kétgólos hazai vezetést, majd Oftedal hibája után Malestein tovább növelte a Fradi előnyét. Bő egy perccel a vége előtt Ryu megint Janurika dobta a labdát, majd Klujber szemtelen büntetőjével már néggyel ment a Ferencváros. A hihetetlen izgalmak közepette Ambros Martín időt kért még egyszer utoljára.

Ryu nem talált kaput, így a Fradi támadhatott az ötgólos sikerért. Kristiansen elvitte a labdát szabálytalanul, amiért piros lapott kapott, a hazaiak pedig büntetőt lőhettek.

Klujber bedobta, a Fradi 29-24-re legyőzte a Győrt.

Klujber Katrin nevéhez fűződik a győztes gól Fotó: Koncz Márton - Origo

A fővárosiak ötgólos vereségre ötgólos győzelemmel válaszolt, és az idegenben lőtt gólok nem számítanak, ezért óriási versenyfutás várható a bajnoki címért. A két együttes ugyanannyi vesztett ponttal áll a hátralévő mérkőzései előtt.

Női kézilabda NB I, a csütörtöki játéknap mérkőzésén:
FTC-Rail Cargo Hungária - Győri Audi ETO 29-24 (14-13)
gólszerzők: Klujber 9 gól, Bölk, Malestein 7-7, Márton, Zácsik 2-2, Edwige, Szucsánszki 1-1, illetve Oftedal, Kristiansen 5-5, Ryu 4, Schatzl 3, Blohm, Brattset, Faluvégi 2-2, Leynaud 1