A házigazda jutott be elsőként a hoki-vb döntőjébe

Horizontal
Finland's forward Valtteri Filppula (R) celebrates the 4-2 scored by Finland's forward Joel Armia (unseen) during the IIHF Ice Hockey World Championships half final match between Finland and USA in Tampere, Finland, on May 28, 2022. (Photo by Emmi Korhonen / Lehtikuva / AFP) / Finland OUT
A házigazda, olimpiai címvédő finn válogatott 4-3-ra legyőzte az amerikai csapatot a jégkorong-világbajnokság szombati, első elődöntőjében, ezzel bejutott a vasárnapi fináléba.

A tamperei találkozón a tengerentúli együttes már a 2. percben vezetést szerzett egy takarásból leadott lövéssel, a hazaiak az első szünet előtt egyenlítettek, majd a fordulást követően fordítottak. Az amerikaiak még egalizáltak, de gyorsan újabb finn gól esett. A záró játékrész elején 4-2 lett az állás, az 58. percben szép passzjáték végén szépített a rivális, de nem tudta hosszabbításra menteni az összecsapást.