A címvédő Falco tíz ponttal nyert otthon a Fehérvár ellen a férfi kosárlabda NB I elődöntőjében, az egyik fél harmadik győzelméig tartó párharc első felvonásán.

A mérkőzést a hazai csapat kezdte jobban, de aztán felzárkóztak a vendégek, majd a harmadik negyedben és az utolsó szakasz hajrájáig kiélezett volt a mérkőzés, felváltva vezettek a csapatok. A vége felé azonban a szombathelyiek játszottak összeszedettebben, az utolsó két percre hétpontos előnyt alakítottak ki, amit a végéig tízre növeltek.

Perl Zoltán (sárgában) volt a találkozó legeredményesebb játékosa Forrás: FIBA

Mindkét oldalon sok volt a labdaeladás, de akadtak kiemelkedő teljesítmények is: a hazaiaknál Perl Zoltán 27, Váradi Benedek 23, a vendégeknél Vojvoda Dávid 25 pontig jutott.

A második összecsapásra szombaton, Székesfehérváron kerül sor.

Eredmények, elődöntő, 1. mérkőzés:
Falco-Volvo Alpok Autó Szombathely - Alba Fehérvár 88-78 (21-14, 19-18, 23-27, 25-19)
Az állás: 1-0 a Falco javára.
korábban: Egis Körmend - Duna Aszfalt-DTKH Kecskemét 86-74 (27-18, 13-18, 26-22, 20-16)
Az állás: 1-0 a Körmend javára.