Az U18-as magyar női kézilabda-válogatott hatalmas fordítás után 28-26-ra legyőzte Spanyolországot, így a lányok a továbbjutás biztos tudatában várhatják a keddi, csoportelsőségről döntő mérkőzést.

A Bohus Beáta szövetségi kapitány által vezetett ifjúsági válogatott a szombati, Argentína elleni 39-23-as győzelem után az első fordulóban a Franciaország ellen 31-28-as vereséget szenvedett spanyol csapat ellen játszott Szkopjéban.

Az első félidő szörnyen alakult a tavalyi U17-es Európa-bajnokságot megnyerő, ezáltal pedig a világbajnokság egyik fő esélyesének számító magyarok számára, hiszen 3-0 után 5-1-es és 10-4-es hátrányban is volt a sok hibával játszó csapat, a félidőre pedig csak négygólossá sikerült csökkenteni a különbséget.

Bohus Beáta a félidőben sikeresen felrázta a tanítványait Forrás: MKSZ

A második játékrészben aztán a Zaj Klára által nyújtott kapusteljesítmény és a mezőnybeli munka is jelentősen feljavult, a spanyolok ellenben nem tudták magasabb szintre emelni a játékukat, így

a negyvenedik percben a mérkőzésen először sikerült kiegyenlíteni az állást.

20-20 után már egyszer sem volt két találatnál nagyobb egyik csapat előnye sem, a végjátékot viszont a magyar csapat bírta jobban, és 28-26-ra meg tudta nyerni a továbbjutás szempontjából kulcsfontosságú találkozót, aminek

a végén okkal jártak örömtáncot az ifjúságiak a 11 gólig jutó Simon Petra vezetésével.

Ugyanis mivel a franciák Argentínát is legyőzték délután, ezért a Franciaország elleni, kedd este 18:30-kor kezdődő találkozó csak a csoportelsőségről és a középdöntőbe továbbvitt pontokról dönt.

U18-as női kézilabda-világbajnokság (Szkopje, Észak-Macedónia)