A címvédő Sopron 91-81-re nyert a TFSE-MTK otthonában a női kosárlabda NB I alapszakaszának szerdai játéknapján.

A meccs a tervezetthez képest húsz perccel később kezdődött a játékvezetők késése miatt. A fővárosiak az első és a második negyedben remekül játszottak, a nagyszünetben 52-44-re vezettek, és végül tíz ponttal kaptak ki.

Az Euroligában is címvédő vendégeknél Jelena Brooks 34, Brittney Sykes 22 pontot dobott.

A hazaiaknál öten zártak tíz pont feletti teljesítménnyel.

Nagy csatában nyert a Sopron Basket Fotó: Csudai Sándor - Origo

A DVTK 31 pontos különbséggel múlta felül a Vasast, míg a Csata négy ponttal szerzett többet a Szigetszentmiklósnál.

Az NKA Universitas PEAC magabiztosan, 87-60-ra legyőzte helyi riválisát, a PINKK Pécsi 424 együttesét.

Az amerikai Sierra Calhoun és a montenegrói Sofia Zivaljevic külön csatáját 23-22-re előbbi játékos nyerte, és döntő érdemeket mondhat magáénak a hazai győzelemből.

A Szekszárd otthon szintén simán győzte le riválisát, a Ceglédet, míg a Győr száz pont fölötti terméssel kerekedett az ELTE BEAC fölé. Mindkét találkozón a mérkőzés legeredményesebb kosarasa a vesztes csapatból került ki, előbbin az amerikai Kiana Williams 22 pontig jutott, míg utóbbin honfitársa, Morgan Green 26 ponttal végzett.

Eredmények:
TFSE-MTK - Sopron Basket 81-91 (30-27, 22-17, 12-24, 17-23)
NKA Universitas PEAC-PINKK Pécsi 424 87-60 (23-13, 26-14, 25-18, 13-15)
Atomerőmű KSC Szekszárd-VBW CEKK Cegléd 80-66 (26-12, 20-24, 23-18, 11-12)
SERCO UNI Győr-E.ON ELTE BEAC 104-85 (34-24, 22-12, 22-25, 26-24)
DVTK-Hun-Therm - Vasas Akadémia 72-41 (20-14, 15-7, 21-10, 16-10)
Ludovika Csata - BKG-Prima Natura Szigetszentmiklós 64-60 (16-17, 17-14, 15-17, 16-12)