A Falco KC Szombathely hárompontos vereséget szenvedett a SIG Strasbourg vendégeként szerdán a férfi kosárlabda Bajnokok Ligája csoportkörének első fordulójában.

A magyar bajnok számára ismerős volt az ellenfél, hiszen az előző idény középdöntőjében is azonos csoportban szerepelt a két gárda, akkor a franciák odahaza 98-86-ra, az Arena Savariában pedig 85-63-ra nyertek.

Milos Konakov vezetőedző együttese a szerdai meccsen végig jól tartotta magát, a második negyed megnyerésével a felénél két ponttal vezetett (38-40), de a harmadik szakaszban volt hat is az előnye (47-53). Az újabb szünetig fordított a hazai csapat, a negyedik negyed 56-53-ról indult, majd megint a Falcónál volt az előny (64-68), onnantól azonban a franciák 12-2-vel fordítottak. Huszonhárom másodperccel a vége előtt 78-75 volt az állás, majd 80-78-ra alakult, de két pontnál már nem került közelebb a magyar csapat.

Nem ment a játék Forrás: FIBA

A franciáknál két játékos is eljutott húsz pontig, a magyar csapatban Boris Barac 17, Keller Ákos és Perl Zoltán 13-13 pontot dobott. A Falco egy hét múlva a spanyol Murciát fogadja.

Eredmény, csoportkör, 1. forduló, A csoport:
SIG Strasbourg (francia) - Falco-Vulcano Energia KC Szombathely 81-78 (19-15, 19-25, 18-13, 25-25)