A DVTK óriási hajrával verte a vendég olasz Schiót csütörtökön a női kosárlabda Euroliga nyolcadik fordulójában.

Az újonc létére 3/4-es mérleggel álló DVTK az olasz Schiót fogadta, amely legutóbb kikapott Sopronban, de így is 5/2-es mérleggel a második volt a B jelű nyolcasban.

A magyar bajnokságban 12/2-nél tartó miskolci gárda Kányási Veronika vezetésével remek nyitónegyedet produkált, ám a folytatás már gyengébben sikerült, és 20 perc után 30-37 állt az eredményjelzőn. A 28. percben 47-47-nél ismét utolérte riválisát Völgyi Péter együttese, a negyedik felvonás viszont 47-53-ról indult.

Kányási Veronika (labdával) remekelt a meccsen Forrás: FIBA

Ebben végig kiélezett csata zajlott a pályán,

a diósgyőriek 60-63-ról az utolsó percben 65-63-ra fordítottak, és innen már nem engedték ki a kezükből a diadalt.

A DVTK egy hét múlva a Mechelenhez látogat.