Egy visszavonult játékos segítheti ki a bajból a győri kézilabdacsapatot

2023.02.08. 08:51

Az elmúlt mérkőzéseken nélkülözött Silje Solberg helyére a már visszavonult Amandine Leynaud-t reaktiválta a Győri Audi ETO KC női kézilabdacsapata.

Sajtóhírek szerint Solberg azért nem védett az ötszörös Bajnokok Ligája-győztes klub legutóbbi találkozóin, mert gyermeket vár, így a következő hónapokban biztosan nem számíthat rá a Győr.

Silje Solberg (középen) helyett a folytatásban Amandine Leynaud lehet Sandra Toft és Győri Alexa poszttársaForrás: Márton Koncz

A magyar szövetség honlapja alapján a tavaly nyáron visszavonult, olimpiai, világ- és Európa-bajnoki címet is szerző Amandine Leynaud játékengedélyét kedden kiállította a klub, így minden bizonnyal a francia fogja pótolni Solberget a kapuban. Erre utal az is, hogy Leynaud ott volt Törökországban vasárnap, a Győr Kastamonu elleni győztes BL-meccsén a lelátón.

Leynaud 2018 és 2022 között volt a magyar csapat játékosa, amellyel BL-t, bajnokságot és Magyar Kupát is nyert.

Forrás