Az Alba Fehérvár 22 pontos hátrányból fordítva 81-80-ra nyert a Szombathely ellen a férfi kosárlabda NB I döntőjének szombati második mérkőzésén, ezzel 1-1-re alakította az állást.

A vasi és a Fejér vármegyei gárda a harmadik bajnoki fináléját játssza, az Alba a 1998/99-es és a 2016/17-es párharcban is jobbnak bizonyult. A jelenlegi szezon alapszakaszában mindkét alkalommal a hazai csapat nyert, a Magyar Kupa áprilisi negyeddöntőjében pedig a Falco nagy csatában 79-75-re verte riválisát az Arena Savariában - majd a serleget is elhódította a budapesti Final Fourban.

A négyszeres bajnoki aranyérmes Falco magabiztosan nyerte meg az alapszakaszt, majd a döntőig vezető úton a DEAC-ot és a ZTE-t is 4-0-lal "kisöpörte". A februárban edzőváltáson átesett, ötszörös bajnok fehérváriak ugyancsak vesztett meccs nélkül meneteltek a fináléig.

A címvédő a szerdai nyitányon hasonló felépítésű mérkőzésen 18 pontos hátrányt ledolgozva győzte le a Fehérvárt, ezzel került előnybe.

A szombati mérkőzésen az első negyed kiegyenlített volt, a másodikba, azonban a szerb-magyar Milos Konakov címvédő együttese nagyon elkapta a fonalat, 36 pontot dobott, miközben a spanyol Alejandro Zubillaga irányította hazaiak kevesebbet próbálkoztak, pontatlanul céloztak, alig szereztek pontot leindításból és távolról - a mérkőzés első felében mindössze egy hárompontost hoztak össze -, emellett pedig szellősen védekeztek. Ennek következtében a harmadik szakasz a Falco 53-31-es vezetéséről indult.

Óriási csata volt a pályán Forrás: --Arconic-Alba Fehérvár

Ekkor viszont az addig látottak alapján váratlanul nagy fordulat következett be, a Fehérvár felpörgött, és 18-0-s rohammal 49-53-ra alakította az állást, majd az újabb szünetig egy pontra felzárkózott. A 60-61-ről induló negyedik negyedben aztán át is vette a vezetést, 71-67, majd bő egy perccel a vége előtt 78-73 állt az eredményjelzőn.

Forrás: --BB1.hu

A Falco innen még egyenlíteni tudott, Raymond Cowels 11 másodperccel a vége előtt 79-79-re alakította az állást,

majd Pongó a hazaiakat juttatta kétpontos előnyhöz, amikor már csak egy másodperc volt hátra.

Vojvoda Dávid azonban a Falco támadásánál szabálytalankodott,

Cowels dobhatott két büntetőt, de csak az elsőnél hullott a labda a gyűrűbe.

A hazaiaknál Vojvoda 20, Isaiah Philmore 18 pontig jutott, Cowels és Perl Zoltán egyformán 17-tel zárt.

Eredmény:
döntő, 2. mérkőzés:
Arconic-Alba Fehérvár - Falco-Vulcano Energia KC Szombathely 81-80 (19-17, 12-36, 29-8, 21-19)
Az egyik fél harmadik győzelméig tartó párharc állása: 1-1
A következő meccs kedden lesz.

a 3. helyért, 2. mérkőzés:
Egis Körmend-Zalakerámia ZTE KK 104-56 (35-13, 30-19, 17-15, 22-9)

alsóházi rájátszás:
Atomerőmű SE - MVM-OSE Lions 80-83 (19-23, 21-10, 18-27, 22-23)
Naturtex-SZTE-Szedeák - Kometa Kaposvári KK 94-89 (19-23, 24-25, 28-18, 23-23)

korábban:
Budapesti Honvéd Sportegyesület-HÜBNER Nyíregyháza BS 83-76 (23-15, 17-15, 20-16, 23-30)