Hanga Ádám és a Real Madrid drámai hajrával megnyerte az Euroliga döntőjét

Hanga Ádám,
Real Madrid's Hungarian forward Adam Hanga celebrates his team's win at the end of the Euroleague quarter final basketball match between Real Madrid Baloncesto and Partizan Belgrade at the WiZink Center arena in Madrid on May 10, 2023. (Photo by JAVIER SORIANO / AFP)
Hanga Ádám csapata, a Real Madrid nyerte meg a férfi kosárlabda Euroligát, mivel a kaunasi négyes döntő vasárnapi fináléjában 79-78-ra legyőzte a görög Olimpiakoszt.

A spanyol királyi gárda a pénteki elődöntőben 78-66-ra verte az ősi rivális Barcelonát - Hanga előző csapatát -, a magyar légiós 19 és fél perc alatt hat lepattanót és két gólpasszt gyűjtött.
A fináléban a tíz EL-aranyérmükkel rekorder spanyolok hamar 12 pontos hátrányba kerültek (12-24), ám a 15. percben már ők vezettek. Kiélezett küzdelemben a nagyszünetben 45-45 volt az állás, a 34 éves Hanga nyolc perc alatt két lapattanót szerzett.

A folytatásban a magyar kosaras megszerezte első pontjait Kaunasban, majd a görögök ötpontos előnybe kerültek.

A 63-59-es pireuszi vezetésről induló zárószakaszban a Real folyamatosan futott az eredmény után, az utolsó perc 78-77-ről indult. A "slusspoén" azonban a tavaly ezüstérmes Realé lett, mivel a 35 éves Sergio Llull 3,1 másodperccel a vége előtt bedobta a győztes duplát.

Hanga a döntőben 11 perc alatt két pontot dobott és három lepattanót szerzett. A 2011 óta Spanyolországban játszó, 34 éves kosaras összességében a negyedik, sorozatban pedig a harmadik Final Fourjában szerepelt, és egy arany-, valamint két ezüstérem a mérlege.

A találkozó legjobbja a Real Madrid zöld-foki játékosa, Walter Tavares lett, aki a döntőben 13 pontja mellé 10 lepattanót és 2 asszisztot is jegyzett.

A spanyol királyi gárda 11. alkalommal hódította el a legrangosabb európai trófeát, ezzel tovább javítva saját rekordját.

A bronzérmet a Monaco szerezte meg, amely - a Realhoz hasonlóan - 78-66-ra verte tavaly harmadik helyezett Barcelonát.