A meccs hőse természetesen Jason Kidd volt, akit - sokak szerint - érdemtelenül fosztottak meg az alapszakasz MVP-címétől. A nyáron Phoenixből igazolt dirigens a negyedik negyedben megint csodát tett, pedig bő öt perccel a vége előtt még 89-86-ra vezetett a legjobbját, a vírusfertőzéssel bajlódó Jamal Mashburnt nélkülöző Hornets. Az utolsó hét percben egyetlen mezőnygólt engedélyeztek a vendégeknek, ez pedig garantálta a győzelmet.

"A hajrá a mi specialitásunk, mind a négy győztes meccsünket a hajrában fordítottuk a magunk javára” - jegyezte meg Todd MacCulloch, a Nets 215 centis centere.

Az 1983-1984-es szezon óta most fordul elő először, hogy olyan csapat vívhat nagydöntőt, amely az előző évadban bent sem volt a rájátszásban! Keletről ugyanis vagy a Boston, vagy a New Jersey megy be a fináléba, márpedig egy éve mindkét gárda lecsúszott a playoffról...

Eredmény:
New Jersey Nets - Charlotte Hornets 103-95 (Végeredmény: 4-1)
Legjobb dobók:
Kidd 23 (13 assziszt), Kittles 18, Van Horn 16, Martin 14, Jefferson és Harris 11-11, illetve Magloire 14 (10 lepattanó), Nailon 14, B. Davis, Wesley 13-13, Lynch 11 (13 lepattanó), Campbell 11, P. J. Brown 10