A "várvédés" egyik hőse a mindössze egyetlen gólt engedélyező csodakapus, Nyikolaj Habibulin volt, a másik pedig a nesterhármast szerző csapatkapitány, Vincent Lecavalier "lovag". (Cavalier franciául ezt jelenti.)

A 23 éves, 193 centis, 97 kilós Lecavalier ötödik NHL-szezonjában végképp magára talált. "Idén minden helyére zökkenni látszik, nekem és a csapatnak is" - nyilatkozta az élete első mesterhármasát szerző csatár, aki 9 góljával és 7 asszisztjával - 16 pont - a lista élmezőnyében áll. Miként az első sor jobbszélsője, az ezúttal egy gólpasszal jeleskedő Martin St. Louis is.

"Lecavalier sokkal gyorsabb, mint amilyennek gondoltam korábbi találkozásaink alapján" - dicsérte ellenfelét Lemieux, akinek megszakadt 11 meccsen át tartó pontszerző sorozata. "Ráadásul van benne egy jó adag egészséges csibészség, ami a nagy játékosok sajátja."

Alekszej Kovaljov, amsik pittsburghi ász is először maradt gól vagy gólpassz nélkül 11 mérkőzés után. A Tampa - egyetlenként a mezőnyben - valamennyi, szám szerint öt, hazai mérkőzését megnyerte ebben az idényben.

Szinte hihetetlen, de a tavalyi bajnok Colorado Avalanche hét hazai meccse közül egyet sem tudott megnyerni, s ebben a tekintetben egyedülálló a nyugati főcsoportban: négy vereség és három döntetlen a mérlege a Pepsi Centerben.

Pénteken az idén feltűnően jól szereplő Abaheim Mighty Ducks nyert Denverben - igaz, csak hosszabbításban, 3-2-re. A hazaiaknál a sérült Rob Blake - a világ egyik legjobb hátvédje - nem játszhatott sérülés miatt, s az első harmad vége felé Milan Hejduk, a liga talán legjobb csuklójú csatára is kidőlt a sorból, miután csapatkapitánya, Joe Sakic fültövön találta egy koronggal.

A győztes gólt a svéd Niclas Havelid szerezte a hosszabbítás 20. másodpercében. Havelid nem egy világsztár, eddigi három és fél NHL-szezonjában összesen hét gólt ütött a mostanit megelőzően.

George W. Bush amerikai elnök a Fehér Házban fogadta a Stanley Kupa-győztes Detroit Red Wings tagjait. Az ünnepségen minden világsztár, sőt az idény végén visszavonult legendás edző, Scotty Bowman is jelen volt. Mike Ilitch tulajdonos bejelentette, hogy a klub gyűjtést szervez egy leukémiás kisfiú műtétjére.

Eredmények
New York Islanders - Edmonton Oilers 4-2 (2-0, 1-0, 1-2)
Gólütők:
Scatchard 2, Aucoin, Bates, Smyth, Chimera

Ottawa Senators - Los Angeles Kings 2-3 (1-0, 1-2, 0-1)
G.:
Bonk, Redden, Rasmussen, Schneider, Smolinski

Tampa Bay Lightning - Pittsburgh Penguins 4-1 (0-0, 1-1, 3-0)
G.:
Lecavalier 3, Modin, ill. Daigle

Dallas Stars - Toronto Maple Leafs 2-1 (1-0, 1-1, 0-0)
G.:
Arnott, Turgeon, ill. Holden

Colorado Avalanche - Anaheim Mighty Ducks 2-3 (1-0, 1-1, 0-1, 0-1) - hosszabbítás