Térdsérülést szenvedett Szuper Levente, az észak-amerikai profi jégkorongligában (NHL) szereplő Calgary Flames kapusa. Felépülése két-három napot vesz igénybe.

A 21 éves magyar játékos jobb lábát a Vancouver Canucks elleni felkészülési mérkőzés előtti edzésen a csapat legjobb hátvédje, a februári Salt Lake City-i olimpiára készülő kanadai válogatottba is meghívott Derek Morris találta el.

Szuper a sérülés miatt nem véd a magyar idő szerint szerda hajnali idegenbeli találkozón, pedig eredetileg a Stanley Kupa-győztes cseh Roman Tureket váltotta volna "félidőben".

Az NHL történetének első magyar korongosa eddig két előidény-mérkőzésen jutott szóhoz, összesen 58:16 percet védett, és a feléje tartó 15 lövés mindegyikét hárította.