Edzőmeccsnek is gyenge volt a DVSC-Valdor nőikézilabda-csapatának idei nemzetközi kupabemutatkozása. A Loki a KEK-ben a legjobb 16 közé jutásért lejátszott mérkőzésen az azerbajdzsáni Baku gárdáját 45-20-ra verte. A visszavágót ugyancsak Debrecenben rendezik, vasárnap.

Nőikézilabda KEK, a legjobb 16 közé jutásért:
DVSC-Valdor - Sement Baku (azerbajdzsáni) 45-20 (25-8)
Debrecen, 1500 néző, vezette: Bashev, Dobrev (bolgárok)
DVSC-Valdor: Szász - Szabados 5, Rácz 2, Nyilas, Szűcs 6, Kocsik 11/4, Buglyó 5. Csere: Kolsofszki (kapus), Galai 9, Madai 4, Gaál, Ovtus 3. Edző: Váczi Sándor.
Baku: Galkina - Nazarli, Babajeva 2, Alaskarova 4/2, Jahangirova 1, Necsajeva 6/5, Larionova 4. Csere: Kulikova 1, Bekrina 2, Mammadova. Edző: Ludmilla Shubina.
Hétméteresek: 4/4, illetve 8/7.
Kiállítások: 8, illetve 10 perc.
Piros lap: Necsajeva (45.) harmadik kétperces büntetése miatt.
Az eredmény alakulása: 4. perc: 3-1; 8. perc: 6-2; 15. perc: 11-4; 23. perc: 18-6; 39. perc: 32-13; 46. perc: 36-16; 57. perc: 43-20.

Bár a mérkőzés előtt némileg tartottak ellenfelüktől a debreceniek, hiszen semmit nem tudtak a bakui gárdáról, a találkozó azonban igazolta: a magyar és az azeri nőikézilabda között óriási a különbség. A hazaiak az első perctől kezdve hatalmas fölényben játszottak, tulajdonképpen akkor dobtak gólt, amikor csak akartak. A közönség jól szórakozott, és csupán azért izgult, hogy vajon a DVSC-Valdor eléri-e az ötven gólt.

Végül ez nem sikerült, de van javítási lehetőség: a két együttes vasárnap 11 órától ismét megmérkőzik egymással, újra Debrecenben, a vendégek ugyanis már korábban lemondtak pályaválasztói jogukról. Nem túl nagy kockázat kijelenteni: a Loki várhatja a következő forduló sorsolását, a piros-fehérek bejutottak a legjobb 16 közé.

Váczi Sándor: "Örülök a felszabadult játéknak, a magabiztos sikernek.

Ludmilla Shubina: "Csapatom nagyon fiatal, és rutintalan még. A magyar kézilabda nagyon erős, erről most testközelből győződhettünk meg. A DVSC kiváló együttes.