A nőikézilabda-NB I felsőházában a Hódmezővásárhely 27-27-es döntetlent játszott a Cornexivel. Az alsóház egyetlen meccsén a Békéscsaba 30-26-ra verte a Vasast.

NB I-es nőikézilabda-mérkőzés, rájátszás a 7-11. helyért
Békéscsabai Előre NK - Vasas 30-26 (18-12)
Békéscsaba, 300 néző. vezette: Herczeg, Südi.
Békéscsaba: KOVÁCSNÉ - KOVACSICSOVA 6, Felegyi 3, CSENDES 12 (5), HAJDÚ 1,
Valaczkai, KOVÁCS J. 5. Cs.: Szigeti (kapus), Ancsin 2 (1), Valyuch 1, Lisztóczki. Edző: Tobak Lászlóné.
Vasas: MÁTYÁS - Mezőségi 3, Prok 3 (1), Csernus 1, PÁSZTOR 4, Laczó 1, Koroknai 3. Cs.: Csenki 6 (4), Németh, Kovásznai 3, Bárdos, Andrási 2. Edző: Köstner Vilmos.
kiállítás: 14, ill. 10 perc.
hétméteres: 6/6, ill. 6/5.
Az eredmény alakulása: 7. perc: 4-2, 16. p.: 8-7, 25. p.: 12-12, 37. p.: 22-13, 43. p.: 22-17, 50. p.: 29-23.

Lendületesen kezdtek a hazaiak, s hamar jelentős előnyre tettek szert, Remek napot fogott az egykori válogatott Csendes, vezérletével végig magabiztosan játszottak a hazaiak, akik hatgólos előnnyel fordultak.

Fordulás után az egyébként jól játszó Pásztor nagyon nehéz helyzetbe hozta csapatát, hiszen a reklamálását követően négy percre kiállították, ennek köszönhetően a harminchetedik percre már kilenc góllal vezetett a hazai együttes. Tudatosan játszott a hazai csapat, jelentős előnye birtokában lassították a játékot, vagy éppen gyors indításokból gólokat lőttek. A mérkőzés vége felé még az is belefért, hogy több ízben emberhátrányba kerültek, a Vasas ennek ellenére sem tudta kérdésessé tenni a hazai győzelmet.

Tobak Lászlóné (Békéscsaba): "Nagyon jól védekeztünk, az első félidőben jól csináltuk a lerohanásokat, ami miatt a második félidőre egy kicsit elfáradtunk ugyan, de a csapat mindkét kapusa kiemelkedőt nyújtott, így átsegítették a holtpontokat. Kiemelném még a csapategységet."

Köstner Vilmos (Vasas): "Megérdemelten nyert a sokkal harcosabban játszó Békéscsaba, a mieink sok ziccert kihagytak, nagyrészt ennek köszönhető vereségünk."

Rájátszás az 1-6. helyért:
Hódmezővásárhely - Cornexi-Alcoa 27-27 (12-14)