A Pick Szeged és a Fotex-Veszprém találkozik a férfikézilabda Magyar Kupa döntőjében. A szegediek a Ceglédet, a veszprémiek a Dunaferrt győzték le az elődöntőben, Szolnokon.

Férfikézilabda, Magyar Kupa elődöntő:
Pick Szeged - Ceglédi KK 28-22 (13-13)
Szolnok, Tiszaligeti Sportcsarnok, 700 néző
vezette: Kékes Cs., Kékes P.
Szeged: Nagy L. - BERTA 6, Bécsi 2, EKLEMOVIC 7, BAJUSZ 8 (5), Matic 2, Mezei 3. Csere: Ivanov (kapus), Doros, Laluska, Ilyés, Németh, dr. Oszlánczi. Edző: Dragan Djukic
Cegléd: Erdélyi L. - Noris 1, BENDÓ 9 (3), Dávid, Bucseschi, Dávid, HÍMER 6 (1), Varga 2. Csere: Cziráki (kapus), Kökény 4, Laurencz, Lengyel, Magyar. Edző: Nagy Károly.
az eredmény alakulása: 8. p.: 4-4, 16. p.: 8-9, 18. p.: 8-10, 23. p.: 11-11, 38. p.: 16-15, 47. p.: 22-15, 57. p.: 26-20.
kiállítások: 8, illetve 4 p.
hétméteresek: 5/5, illetve 7/4.

"Ha az elején tudjuk tartani a lépést, akkor bármi lehet" - hangoztatta a meccs előtt Nagy Károly, a ceglédiek mestere. A Tisza-partiak klubigazgatója, Kővári Árpád amondó volt, hogy kilenc szűk esztendő után ideje lenne újra megszerezni a trófeát.

Az első negyedórában igazán kitett magáért a ceglédi legénység, hiszen egy percig sem tisztelte a bajnoki ezüstérmes szegedieket, és Bendó vezérletével sorra érték el találataikat. Már két góllal vezettek a Pest megyeiek, mikor Djukic edző időt kért és rendezte a sorokat. Innentől már robogtak Eklemovicék a kupadöntő felé, és negyven perc játék után már egyértelművé vált a győzelmük. A végére elfáradt a Cegléd, a Szeged pedig hozta a számára kötelező győzelmet.

Dragan Djukic: "Nehezen birkóztunk meg az esélyesség terhével, ahogy azonban feljavult a védekezésünk, úgy kerültünk fokozatosan fölénybe.

Nagy Károly: "Leamortizálódott csapatunk, amíg bírta erővel, addig jól helytállt."

Fotex KCV - Dunaferr SE 25-18 (11-10)
Szolnok, Tiszaligeti Sportcsarnok, 800 néző
vezette: Herczeg, Südi
Veszprém: STERBIK - Gulyás, Gál 1, Csoknyai 1, Jovic 1, DIAZ, PÁSZTOR 6. Csere: Fazekas (kapus), Sarasevic 4 (3), PEREZ 6, IVÁNCSIK 5, Habuczki, Zsigmond 1, Éles. Edző: Zdravko Zovko.
Dunaferr: SZATHMÁRI - Kertész, Mocsai, Tóth E. 2, Mohácsi 2 (1), BENE 6, ROSTA M. 1. Csere: Stochl (kapus), Kemény, Décsi 2, TOMBOR 5 (3), Császár, Törő. Edző: Ökrös Csaba.
az eredmény alakulása: 9. p.: 3-1, 16. p.: 4-2, 23. p.: 8-6, 28. p.: 10-9, 38. p.: 16-12, 45. p.: 18-12, 53. p.: 22-15, 57. p.: 24-17.
kiállítások: 12, illetve 22 perc
hétméteresek: 4/3, illetve 4/4

Hatalmas küzdelem alakult ki a címvédő Dunaferr és a bajnok Fotex közötti csatában. Mindkét csapat a védekezésére fektette a fő hangsúlyt, bizony kézilabdásnak kellett lenni a talpán, aki gólt akart lőni, hiszen mindkét védelmi fal és a kapusok egyaránt szenzációsan működtek.

A Fotex szinte végig vezetett, ám megnyugtató előnyre csak a mérkőzés végén tudott szert tenni. Ennek ellenére a hajrában sem lehettek nyugodtak Pásztorék, mert a Dunaferr mindent megtett a jó eredmény érdekében. Ám a Veszprém, ezuttal is bizonyította, hogy miért számít a világ egyik legjobb csapatának. Nagy meccs lesz a vasárnap 14 órakor kezdődő kupadöntő

Zdravko Zovko: "Az döntött, hogy jól védekeztünk, és az, hogy több értékesebb cserejátékost tudtunk bevetni."

Ökrös Csaba: "Nyitott védekezésünkkel nagy küzdelemre késztettük a Fotexet, most erre futotta az erőnkből."