A Dunaferr szombati, Vácon elszenvedett egygólos veresége után vasárnap újabb meglepetés született a nőikézilabda NB I-ben: az EHF-kupában érdekelt Debrecen kikapott Esztergomban.

Túrkevei SE - Kevehús-Cornexi Alcoa 13-34 (8-20)
Túrkeve, 400 néző
vezette: Nagy F., Túróczy
Túrkeve: Hodroga-Kövér 1, Mikocs 1, Szabó T. 1, JANCAROVA 6 (2), Kánya 2, Horváth B. Csere: Flick (kapus), Zelei, Takács 1, Takács 1, Vasas, Hodosi 1, Ducza. Edző: Bán Tibor.
Székesfehérvár: Farkas A. - GISCA 6, NÉMETH H. 6 (1), Siti B. 1, Tóth M. 5, LŐW 4, KULCSÁR 6 (2). Csere: Fekete (kapus), Kovács T. 2 (1), Deli 1, Kenyeres 2, Szőke, Őri 1, Tápai. Edző: Zsiga Gyula.
Az eredmény alakulása: 5. p.: 1-4, 14. p.: 4-11, 23. p.: 6-14, 27. p.: 7-17, 39. p.: 9-26, 48. p.: 11-28, 56. p.: 13-33.
kiállítás: 10, illetve 8 perc.
hétméteres: 3/2, illetve 7/4.

Bán Tibor már a hatodik percben kénytelen volt időt kérni, hiszen a vendégek alaposan elhúztak az első hazai NB I-es mérkőzésükön kissé megszeppent túrkeveiektől. Hatottak az edzői szavak, s középen végre megtalálták a rést Jancarováék. A Cornexi viszont hamar kiszúrta, hogy a Kevehús szinte csak középen próbálkozik - a házigazdák első klasszikus szélsőgólját Kánya a harmincadik percben lőtte -, s a "lerabolt" labdákból indított gyors akciógólokból öles léptekkel húzott el a vendéglátótól. A szünet után a sérüléséből felépült Deli Ritával és a cserejátékosokkal is hatékonyabb játékot produkált a Székesfehérvár.

Bán Tibor (Túrkeve): "Mélyen a valós tudásunk alatt játszottunk, sajnálom, hogy ilyen mérkőzést produkáltunk első hazai NB I-es mérkőzésünkön."

Zsiga Gyula (Cornexi):"Szellemesek, gyorsak és eredményesek voltunk."