A szombati EHF-kupa mérkőzésére készülő Dunaferr magabiztos győzelmet aratott a Békési FKC otthonában a férfikézilabda-NB I szerdai találkozóján. A vendégeknél a válogatott Kertész Balázs a 15. percben térdsérülést szenvedett.

Férfikézilabda-NB I:
Békési FKC - Dunaferr 24-28 (12-14)
Békés, 500 néző, vezette: Cserepes, Jancsó
Békés: SZIKORA G. - Nyitrai 2, Gilan 2, Gálik, NAGY T. 2, Novanc 2, Döge 4. Csere: Árdeleán (kapus), MOLDOVÁN 11 (4), Polgár T. 1, Czegle, Vida. Edző: Gávai Ferenc
Dunaferr: Szatmári - Kertész 3, KRIVOKAPICS 6, Kuzmicsov 4 (2), ROSTA M. 2, MARCINKEVICIUS 5, BENE 5. Csere: Stochl (kapus), Kemény, Császár 2, Sándor 1, Zubai, Grebnár. Edző: Buday Ferenc
kiállítások: 6, illetve 6 perc
hétméteresek: 4/4, illetve 3/2
az eredmény alakulása: 3. perc: 2-1, 6. p.: 2-4, 8. p.: 4-4, 18. p.: 6-9, 23. p.: 9-9, 26. p.: 9-13, 38. p.: 16-17, 53. p.: 19-26

Lendületesen kezdtek a csapatok, mindkét gárda nyílt sisakkal játszott. Kezdetben Moldován átlövéseit jól blokkolta a dunaújvárosi fal, miközben a hazaiak kapusa, Szikora rendre remekül hárította a ziccereket és átlövéseket. Csak jó negyed óra eltelte után kezdett kibontakozni a bronzérmes helyen álló Dunaferr, amelyet még egyszer utolért az NB I újonca. Eközben Kertész egy ütközés során megsérült, és kérdésessé vált játéka a svájci Pfadi Winterthur elleni EHF-kupa negyeddöntő-visszavágón.

A férfikézilabda-NB I állása/sport/csapat/kezilabda/20030220aferfikezilabdanb.html

A fordulás után volt egy negyedórás periódus, amikor a vendégek állva hagyták a békésieket, akik mindössze háromszor tudtak betalálni a csereként beállt Stochl kapukába, miközben Árdeleán kilencszer nyúlhatott maga mögé. Ekkor kiütközött a tudásbeli különbség és a rutinos dunaújvárosiak el is döntötték a pontok leosztását.

Gávai Ferenc: "Igazi NB I-es mérkőzés volt. Ha nagyobb a hitünk, jobban megszoríthattuk volna a Dunaferrt."

Buday Ferenc: "Örülök a győzelemnek. Moldován értéke a sportágnak. Mi pedig megyünk tovább az úton."